3. Бърнли изпусна Арсенал у дома – 1:1

Бърнли изпусна Арсенал у дома – 1:1

Фабрегас откри в 7-та минута, а Алекзандър оформи крайното 1:1 от дузпа в 30-ата.

Новакът Бърнли пропусна страхотна възможност да запише престижна победа над тима на Арсенал в среща завършила наравно 1:1. Двубоят се игра на стадион “Търф Моор” и бе от програмата на 17-ия кръг на английската Висша лига. Фабрегас откри в 7-та минута, а Алекзандър оформи крайното 1:1 от дузпа в 30-ата. “Артилеристите” удариха една греда през първата част, а Бърнли също се отчете с такава през второто полувреме.

Срещата започна динамично, с бързи спускания към двете врати. В 7-та минута капитанът на “артилеристите” Сеск Фабрегас бе натойчив в наказателното поле на домакините и успя да отнема топката от Бике, след което с премерен изстрел я прати в долния десен ъгълна Йенсен – 1:0.

120 секунди след първия гол отново “топчиите” имаха възможност да отбележат попадение, след като Фабрегас навлезе по брилянтен начин в наказателното поле на Бърнли, но останал очи в очи със стража на домакините не успя да намери очертанията на вратата след воле с левия крак. В 16-ата минута Арсенал организира поредна страхотна атака преминала по дясното крилото, откъдето кълбото бе пратено на дъгата на наказателното поле на домакините, където Насри спря с пета за Аршавин, руснакът пое топката, направи една крачка, след което стреля с левия крак по диагонала, но шутът му срещна лявата греда на Йенсен.

След това положение темпото на игра поспадна, а 10-ина минути по-късно Бърнли дори се сдоби с по-добро игрово и териториално предимство. Така дойде 30-ата минута, когато Вермален извърши глупаво нарушение в наказателното си поле срещу Бике и принуди Майк Дийн да отсъди дузпа. Зад топката застана Алекзандър, който с мощен шут с десния крак прати изравни резултата и вкара 100-ия си гол в Премиършип.

До края на тази първа част “артилеристите” се опитаха да си върнат преднината, но не затрудниха с нищо Йенсен, освен с един изстрел на Аршавин в 30-ата минута. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Второто полувреме започна отново динамично, но до чисти голови положения почти не се стигаше. Играта се водеше предимно в центъра на терена, а “топчиите” изглеждаха малко по-активни. Все пак Бърнли можеше да изненада хората на Арсен Венгер в 61-ата минута, когато Ийгълс направи страхотен пробив отдясно, премина през Силвестре и навлезе в наказтелното поле на Арсенал, стреля силно с десния крак, но кълбото срещна левия страничен стълб на Алмуния.

”Топчите” продължиха да натискат, докато домакините разчитаха основно на контраатаки, за да притеснят своя съперник. В 68-ата минута Бърнли отбеляза гол, след като Флетчър засече отблизо центриране на Ийгълс, но попадението бе отменено заради засада на нападателя. След това положение двата отбора отново намалиха оборотите и трудно успяваха да стигнат до опасни положения пред двамата вратари.

След това равенство Арсенал заема 3-о място във временното класиране с актив от 23 точки, но и с мач по-малко от останалите. Бърнли пък е на 13-а позиция с 19 спечелени точки.

Бърнли – Арсенал 1:1

0:1 Фабрегас 7’
1:1 Алекзандър 30’ (д)

Стартови състави:

Бърнли: Йенсен, Миърс, Колдуел, Карлайл, Джордан, Ийгълс (Блейк 83’), Елиът, Алекзандър, Бике (Гудйонсон 70’), Макдоналд, Флетчър (Нъджънт 83’)

Арсенал: Алмуния, Саня, Вермален, Галас, Силвестре, Уолкът (Едуардо 63’), Фабрегас (Рамзи 43’), Сонг, Диаби, Насри, Аршавин

Жълти картони: Ийгълс, Колдуел (Бърнли)

Стадион: “Търф Моор”

Рефер: Майк Дийн

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)