3. Бърнли опари Манчестър Сити и взе ценна точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бърнли опари Манчестър Сити и взе ценна точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” пропиляха преднина от два гола като домакин и останаха на три точки от Челси

Манчестър Сити пропусна златна възможност да се доближи само на една точка от водача във Висшата лига Челси. „Гражданите” бяха болезнено опарени от предпоследния в класирането Бърнли. Двубоят на стадион „Етихад” завърши при равенство 2:2, като отборът на мениджъра Мануел Пелегрини водеше с 2:0 след първото полувреме. Така, разликата между Сити и „сините” от Лондон се запази три точки.

Домакините владееха повече топката от своя съперник – 63% от игровото време. Ударите на „гражданите” също бяха повече към вратаря Хийтън – общо 17. Въпреки това, гостите от Бърнли демонстрираха голяма ефективност и от общо трите си удара в рамките на вратата, два от тях попаднаха право в целта и така си осигуриха точката, с която имат вече 16 пункта в класирането.

Ман Сити поведе в 23-та минута, когато защитата на Бърнли не успя да изчисти добре едно центриране от корнер на Самир Насри. Хесус Навас подаде към Давид Силва, който успя да вкара топката във вратата на Хийтън. При попадението останаха сериозни съмнения за засада.  След това Фернандиньо удвои преднината на домакините в 34-ата минута с далечен удар.

Бърнли се върна в мача в 47-та минута, когато Ингс преодоля Пабло Сабалета, след което центрира в наказателното поле на Манчестър Сити, където Бойд засече топката и я изпрати във вратата на Джо Харт. Манчестър Сити бързо можеше да върне двата си гола аванс в 51-та минута, когато Мартин Демикелис стреля, но Шейкъл изчисти топката от гол линията.

Гостите успяха да изравнят резултата в 81-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Манчестър Сити Бойд чукна топката към Ашли Барнс, който изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Джо Харт.

До края на двубоя „гражданите” хвърлиха всички сили, за да спечелят пълния комплект от точки, но това не се случи и разликата с Челси се запази.