3. Барса без проблеми срещу Сарагоса, Меси с нови два гола (видео)

Барса без проблеми срещу Сарагоса, Меси с нови два гола (видео)

Каталунците спечелиха с 3:1 домакинството си от 12-ия кръг на Примера

Испанският вицешампион Барселона записа своята пета последователна победа в Примера, след като се наложи с 3:1 над гостуващия Реал Сарагоса в мач от 12-ия кръг на първенството.

Титуляр в състава на каталунците бе капитанът Карлес Пуйол, който записа първите си игрови минути в „Ла Лига” от месец септември насам, но голямата звезда на победителите отново бе Лионел Меси.

Аржентинският магьосник е устремен към невероятния рекорд на Герд Мюлер за вкарани голове в една календарна година и още в 16-ата минута покачи своята сметка на 77 попадения през настоящата.

Сарагоса обаче успя сравнително бързо да възстанови равенството. В 23-ата минута, при едно разбъркване след корнер, топката не бе изчистена добре и попадна на крака на Монтаньес, който със силен удар се разписа за 1:1.

Барса обаче на свой ред реагира светкавично и в 28-ата минута Меси навърза няколко защитниици на съперника, след което върна към непокрития Алекс Сонг и той от точката на дузпата не сгреши за 2:1.

През второто полувреме каталунците свалиха оборотите и доиграха двубоя на по-бавно темпо. Въпреки това, в 60-ата минута, Меси успя да се разпише още веднъж след двойно подаване с резервата Монтоя, а в 80-ата минута Андрес Иниеста нацели напречната греда с технично изпълнение от ъгъла на наказателното поле.

Така Барса взе безпроблемно трите точки и вече има актив от 34 на върха на класирането, докато вторият Атлетико /Мадрид/ е с 28, но и с мач по-малко. Сарагоса пък остава с 15 точки на 11-ата позиция в таблицата с подреждането.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман