3. Барса би Еспаньол в дербито на Каталуня и е на 3 точки от кота "100" (ВИДЕО)

Барса би Еспаньол в дербито на Каталуня и е на 3 точки от кота "100" (ВИДЕО)

Райо надви Хетафе с 2:0 в мач без особено значение

Шампионът Барселона продължава да преследва рекорда на Реал (Мадрид) от 100 точки през миналия сезон в първенството, след като тази вечер победи с 2:0 градския съперник Еспаньол. Срещата се игра на стадион "Корнея Ел Прат" и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на Ла Лига.

В отсъствието на голямата си звезда Лионел Меси и без Шави, който се появи чак в 84-ата минута, "блаугранас" владееха инициативата срещу "папагалчетата", които завършиха двубоя с 10 човека след 2 жълти картона на Уакасо, получени само за секунди.

Още в 13-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Вия намери Санчес на изгодна позиция, чилиецът си освободи място за удар с десния крак се разписа за 1:0.

Веднага след гола Раул Родригес опита далечен удар, който обаче бе неточен. В 33-ата минута пък Валдес трябваше да се намесва след шут на Колото.

В предната атака пък "блаугранас" бяха на косъм от удвояване на аванса си, ала изстрел на Фабрегас срещна гредата.

През втората част домакините започнаха с неточен удар на Стуани, а Барса отвърна с пропуски на Фабрегас и Вия.

Като цяло обаче положенията през тази втора част не бяха никак много, а в 64-ата минута Валдес спаси единствения точен удар на домакините, дело на Виктор.

В 80-ата минута пък Уакасо извърши нарушение, за което получи жълт картон, но след това протестира бурно и реферът му извади нов такъв и го прати преждевременно под душовете.

В 86-ата минута пък Педро сложи точка на спора, след като бе изведен на чиста позиция от влезлия само 2 минути по-рано Шави и с десния крак оформи крайното 2:0.

След успеха отборът на Барселона 1-и с 97 точки, на цели 15 пред 2-ия Реал (Мадрид). Еспаньол пък е 12-и с 44 точки.

В друг мач от този 37-и кръг на Ла Лига, Райо Валекано би Хетафе като гост с 2:1.

Домакините излязоха първи напред в резултата чрез Рафа в 48-ата минута, но след това допуснаха пълен обрат. Домингес възстанови статуквото в 53-ата минут, а крайното 2:1 стана факт след автогол на Диего Кастро.

След успеха Райо е 8-и с 52 точки, а Хетафе 10-и 47 точки.