3. Барса и Неймар отказаха ПСЖ за едно полувреме и ще играят в полуфиналите на Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците се класираха за следващата фаза с общ резултат 5:1, а Шави постави нов рекорд в турнира

Барселона се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като победи Пари СЖ с 2:0 у дома и така продължи напред с общ резултат 5:1.

Каталунците решиха всичко на своя „Ноу Камп” още през пъвото полувреме, когато Неймар наниза две попадения.

Срещата се игра пред 84 477 зрители и ще остане в историята с рекордния мач номер 148 на Шави Ернандес в най-престижния клубен турнир.

Успехът бе осми поред в надпреварата за Барселона и така тимът е вече само на победа от най-доброто постижение.

Гостите пък бяха подсилени от изтърпелия санкцията си Златан Ибрахимович, който е бивш играч на каталунците, но рядко имаше възможност да играе с топката.

Иначе началните десетина минути бяха сравнително равностойн. В 14-ата обаче блесна гения на Андрес Иниеста.

Капитанът на Барселона пое топката дълбоко в своята половина и навърза трима играчи на гостите, демонстрирайки страхотната си техника на скорост, след което подаде в коридор към Неймар.

Бразилецът с лекота преодоля своя сънароник Давид Луис, а след това и вратаря Салваторе Сиригу, за да прати топката в мрежата – 1:0.

Само три минути по-късно Пари СЖ направи добра атака, при която Златан Ибрахимович вкара гол, но той справедливо бе отменен заради засада.

Малко по-късно Пике притесни домакините с неумело изчистване, но вратараят на Барса поправи грешката му, а после Лео Меси пробва атрактивен удар, който не намери целта.

В 24-ата минута пък Даниел Алвеш отправи мощен изстрел от над 20 метра и сериозно затрудни Сиригу, ала италианецът се справи, като впоследствие улови и удара с глава на Неймар.

Четири минути след това Единсон Кавани сгреши един пас в центъра, подавайки към Иниеста, който влезе в пеналта и падна, но дузпа логично не последва, понеже контактът бе минимален.

Не след дълго Барса нанесе своя втори удар и така на практика реши крайния изход в сблъсъка.

Това стана в 34-ата минута, когато Даниел Алвеш преодоля бившия си съотборник Максуел отдясно и центрира с левия крак, а Давид Луис остави Неймар непокрит в наказателното поле и последният с глава вкара своя пети гол срещу Пари СЖ в Шампионска лига за 2:0.

Малко преди края на първата част Алвеш опита прострелно центриране, но Кавани се бе върнал и изчисти в корнер.

На почивката в игра се появи Шави Ернандес, който замени Иниеста и взе капитанската лента на Барса, за да постави нов рекорд по брой изиграни мачове в Шампионска лига.

Впоследствие домакините намалиха оборотите и това позволи на Марко Верати да отправи опасен удар в 59-ата минута, но топката мина встрани от вратата.

Последваха няколко спокойни минути, преди в 73-ата Златан Ибрахимович да стреля силно, но право в тялото на Тер Щеген.

В 78-ата минута се стигна до разбъркване в пеналта на домакините, но Блес Матюиди и Единсон Кавани не можаха да поразят целта и резултатът се запази.

Той не бе променен до самия край на срещата, макар че в края Лео Меси можеше да го увеличи, а така Барселона спокойно очаква жребия за полуфиналите на Шампионска лига, който ще се проведе в петък от 13:00 часа.