3. Барса на 90 минути от титлата след разгромно 5:0 над Еспаньол (ВИДЕО)

Барса на 90 минути от титлата след разгромно 5:0 над Еспаньол (ВИДЕО)

Меси даде тон за голямата победа, Суарес вкара два, Атлетико е аут от битката за титлата, само Реал остана претендент

Барселона е само на 90 минути от нова титла в Испания след внушителен успех с 5:0 на „Ноу Камп” в градското дерби с Еспаньол. Меси откри резултата от пряк свободен удар, а Луис Суарес добави два гола след почивката. Рафиня вкара в края първия си гол след дълго лечение на контузия, а Неймар също имаше време да се разпише.

Барса остава лидер и победа в последния кръг при гостуването на Гранада другата седмица ще донесе титлата за тима на Луис Енрике. Атлетико Мадрид вече е извън сметките за титлата след загуба с 1:2 от Леванте като гост и така в последния кръг титлата ще се реши между Барса и Реал.

Енрике днес направи само една промяна от състава, който победи Бетис и заложи на Тер Щеген на вратата, вместо Клаудио Браво.

Барселона натисна от самото начало. В осмата минута Меси направи серия финтове на границата на наказателното поле и бе фаулиран от Алварес. Меси сам застана зад топката и красиво откри резултата над стената недостижимо за протегнатите ръце на вратаря Пау Гомес – 1:0 в горния десен ъгъл.

Нов гол на Меси бе отменен заради засада на Ракитич. Играта загрубя, а Неймар много технично намери Меси с „рабона”, но аржентинецът на нацели добре топката и би встрани.

Меси искаше дузпа за спъване на Дуарте, който го закачи с протегнатия си крак, но реферът замълча.

Още до почивката имаше пет жълти картона – един за Лео Меси и четири за Еспаньол.

Втората част също стартира с бърз гол за „блаугранас”. Диоп сгреши паса и подаде на Дани Алвеш, който пусна за Меси, той веднага намери Суарес в коридор и уругваецът с лекота преодоля вратаря за 2:0.

В 61-ата минута Неймар центрира от корнер, а Суарес беше забравен от защитата и с глава прати в левия ъгъл – 3:0.

Неймар опита пас в коридор в 74-ата минута, вратарят Пау направи огромна грешка и се размина при опита да лови, а Рафиня на празна врата вкара първия си гол след тежката контузия за 4:0.

7 минути преди края Диоп пак загуби леко, Дани Алвеш намери Суарес, който овладя и този път подаде на Неймар за лесен гол отблизо – 5:0.

В края Меси пропусна да вкара и шести гол.