3. Барса не впечатли, но дръпна на върха в Испания (ВИДЕО)

Барса не впечатли, но дръпна на върха в Испания (ВИДЕО)

Жирона взе точка от „Ноу Камп“ след 0:0

Барселона спря серията си от 4 победи в испанското футболно първенство с изненадващо реми 0:0 в каталунското дерби с Жирона в последния мач от XXVIII кръг на „Ла Лига“.

Така домакините не можаха да загърбят с победа унизителната загуба от Реал (Мадрид) на „Ноу Камп“ в сряда, довела до отпадане от турнира за Купата на краля.

Момчетата на Шави не успяха да се възползват максимално и от грешката на големия си съперник, който в събота пък направи поредна грешка в битката за титлата след загуба вкъщи от Виляреал с 2:3.

Въпреки това, Барса увеличи преднината си на върха, защото вече има 72 точки, с цели 13 повече от преследвача Реал, докато Жирона събра 35 в своя актив и заема 11-ата позиция в класирането.

Срещата започна динамично, а първата възможност се откри пред гостите. Ударът от движение на Виктор Циганков обаче профуча покрай вратата.

Барса отговори с шут на Роберт Левандовски от добра позиция, но без резултат, докато в 9-ата минута Жирона се размина с куриозен автогол.

След пас на Рафиня стражът на тима излезе, за да пресече, но негов съотборник стори това и я върна към опразнената врата. Все пак обаче Гацанига успя да се върне навреме, за да избие в последния момент кълбото в корнер.

В 24-ата минута защитникът Ернандес бе оставен непокрит и стреля с глава, ала покрай гредата, докато в 37-ата Барса пропусна 2 възможности в рамките на секунди. Ансу Фати намери Серхи Роберто, ала изстрелът от малък ъгъл на последния бе спасен от вратаря.

След последвалия корнер пък Араухо стреля с глава и стражът пак успя да се намеси, макар да останаха съмнения, че топката е преминала голлинията. Системата ВАР обаче потвърди, че това не е така и играта продължи.

Малко преди почивката Фати също пропусна, след пас на Левандовски, за да приключи първото полувреме без попадения.

Такива не паднаха и през второто, въпреки че още в началото му Ерик Гарсия можеше да открие с глава, ала прати топката над вратата.

В 55-ата минута и гостите направиха фрапантен пропуск, след като нападателят им Тати Кастеянос се озова очи в очи с Тер Стеген и го преодоля, но не можа да улучи празната мрежа.

Малко след това Гави също пропусна, а в 79-ата минута същото стори и Левандовски, който бе отлично намерен от Жорди Алба.

В добавеното време резервата Феран Торес центрира опасно към наказателното поле, но Гацанига отново внимаваше и в крайна сметка срещата завърши при 0:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: Тер Стеген, Кунде, Араухо, Гарсия, Балде, Роберто, Бускетс, Гави, Рафиня, Фати, Левандовски;

Жирона: Гасанига, Мартинес, Буено, Лопес, Ернандес, Ромеу, Вийя, Мартин, Гарсия, Циганков, Кастеянос.