3. Барса обърна Алмерия след две асистенции на Суарес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса обърна Алмерия след две асистенции на Суарес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците оглавиха класирането в Примера след 2:1 в XI кръг

Барселона оглави временното класиране на испанската Примера дивисион, след като постигна трудна победа след обрат над Алермия.

Каталунците спечелиха с 2:1 визитата си от XI кръг на първенството, въпреки че до 73-ата минута отстъпваха с 0:1.

Наставникът им Луис Енрике изненадващо остави извън стартовия състав част от водещите футболисти като Неймар, Луис Суарес, Шави Ернандес и Матьо Дебюши.

Въпреки това Барселона овладя инициативата още в началото и в 28-ата минута Рубен спаси с мъка шут на Иван Ракитич. Малко след това Лионел Меси нацели гредата след удар с глава.

Домакините обаче търпеливо чакаха шанса си и той дойде в 37-ата минута. Тогава Бофуме получи страхотен пас, надбяга двамата бранители на Барса и с точен удар откри резултата – 1:0.

Луис Енрике реагира на почивката Неймар и Суарес, а това буквално преобрази отбора му.

Уругвайският национал се представи силно и направи две голови подавания - от дясно в наказателното поле. Първото беше засечено от Неймар в 73-ата минута, а второто - от Алба в 82-ата.

Освен това Меси улучи още една греда, а по-рано и Суарес нямаше късмет, след като също прати топката в рамката на вратата.

С победата Барселона събра 25 точки и излезе начело в Примера. Втори с точка, но и мач по-малко, е Реал (Мадрид). Алмерия е на 14-а позиция с 9 точки в актива си след 11 изиграни срещи.