3. Барса отново се разправи със Сити, Джо Харт спаси "гражданите" от разгром (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иван Ракитич отбеляза единственото попадение за победата на каталнците, Агуеро изпусна дузпа за Сити

Барселона победи с минималното 1:0 Манчестър Сити в 1/8-финалния реванш в Шампионската лига и с общ резултат от 3:1 продължава напред в надпреварата. Единственото попадение в срещата бе дело на Иван Ракитич в 31-вата минута, а двубоят бе наблюдаван и от бившия наставник на "лос кулес" Пеп Гуардиола.

Каталунците превъзхождаха противника си по всички показатели, а Джо Харт разочарова нападателното трио МСН, като на няколко пъти спасяваше техни удари, но нямаше какво да направи при гола на Ракитич. Серхио Агуеро пък пропусна дузпа в 78-ата и след отпадането на Арсенал и Челси Англия остана без представител на 1/4-финалите в най-престижния европейски клубен турнир.

Каталунците заплашиха вратата на Харт още в шестата минута, когато грешка на Компани за малко не бе наказана. Дани Алвеш открадна топката от капитана на Сити, подаде към Неймар, който от чиста позиция прати топката в гредата.

В 31-вата Барса поведе след изключителна контраатака. Меси подаде прекрасно към включилия се Ракитич, който укроти на гърди и отчая връхлитащия Джо Харт с перфектен прехвърлящ удар, който дори върналият се на голлинията Комапни не успя да изчисти.

В края на полувремето домакините удариха нова греда, като този път Суарес нямаше късмет пред гола.

В началото на втората част Барса изпусна няколко чисти положения. Жорди Алба, Суарес и на няколко пъти Меси пропуснаха да отбележат втори гол за каталунците, като стражът на Сити Джо Харт спаси всичко възможно, хвърлено срещу него.

Вратарят на каталунците обаче можеше да извърши изключителна глупост. Тер Щеген се опита да се надиграва със Серхио Агуеро извън
наказателното поле на Барса, аржентинецът му отне топката и пробва далечен изстрел към опразнената врата, но няколко бранители на домакините се бяха върнали и спряха удара му.

Пелегрини се опита да тръгне малко по-смело в предни позиции, пускайки Вилфред Бони на мястото на Яя Туре, но и това не помогна. Малко по-късно Жорди Алба вкара топката за втори път във вратата на Джо Харт, но попадението бе отменено поради засада.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Серхио Агуеро падна лесно в наказателното поле на Барса и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана самият Агуеро, но Тер Щеген хвана ъгъла и разочарова Агуеро по същия начин, по който Харт разочарова Меси в първата среща. Това бе и първата пропусната дузпа за „гражданите” в Шампионската лига, след като отбелязаха първите си осем.

В края на двубоя отново Меси, останал сам срещу Харт, не успя да го преодолее. В добавеното време на срещата английският страж за пореден път отрази и удар на Неймар.

Жребият за 1/4-финалите на турнира ще бъде изтеглен в петък, 20 март, от 13:00 часа в Нион, Швейцария.