3. Барса победи опашкаря Ла Коруня с 2:0, Меси бележи в 17-ти пореден мач в Ла Лига (ВИДЕО)

Каталунците запазиха суха мрежа за първи път след 13 мача, скъсаха се да пропускат и пестиха сили за Милан

Барселона се върна на пътя на победата и спечели с 2:0 като домакин на Депортиво Ла Коруня в 27-ия кръг на Примера дивисион. Алексис Санчес откри с глава в края на първата част, а Меси влезе от пейката, за да се разпише в самия край за 17-ти пореден мач в шампионата. Сблъсъкът даваше среща на лидера и почти сигурен шампион и опашкарят и почти сигурен изпадащ.

Всички мисли на каталунците са насочени към реванша с Милан във вторник след тежката загуба с 0:2 в „Сан Сиро”. По тази причина Меси, Иниеста, Бускетс, Пике, Педро и Алба седнаха на пейката, а Сонг, Тиаго, Вия, Алексис Санчес и Тейо получиха шанс като титуляри.

Барса имаше три загуби в последните си четири мача и нямаше суха мрежа в 13 поредни двубоя, но спря тревожната серия.
„Супер Депор” нямаше победа в последните 7 мача след 6 поредни поражения и хикс преди визитата на „Ноу Камп”.

Централната част на терена бе пренаселена в началото и Тейо опита шут от средна дистанция в 6-ата минута над целта.

Дани Алвеш се промъкна на далечната греда и стреля от воле, но вратарят Арансубия спаси с крак първата реална голова заплаха.

Алвеш изведе Фабрегас сам срещу вратаря, но бившият капитан на Арсенал сякаш не разбра, че е абсолютно сам и прибърза да стреля много неточно от чисто положение.

Левият бек на гостите Силвио попречи на Алексис Санчес да се разпише след хубав пас на Давид Вия. Тейо завъртя главата на защитник със серия финтове, но след рикошет топката срещна гредата.

Фрапантните пропуски на Барса не спираха. Давид Вия излезе сам срещу Арансубия и вместо да вкара в някой от ъглите просто копна в ръцете му за огромна изненада на публиката на „Камп Ноу”.

Покачването на темпото беше видно и „блаугранас” заслужено поведе преди паузата.

Дани Алвеш центрира на задната греда, Арансубия направи всичко възможно да извади удара на чилиеца с глава, но за по сигурно Санчес от голлинията ритна с все сила в мрежата за 1:0.

Въпреки купищата голови положения, Барса водеше само с един гол на почивката.

След почивката Фабрегас претендираше, че Валерон с спрял с ръка центриране в наказателното поле на Ла Коруня, но съдията даде само аут.

Настъпи затишие, а публиката аплодира бурно Лионел Меси, който излезе да загрява. Аржентинската суперзвезда влезе на терена в 62-ата минута на мястото на Давид Вия.

Мануел Пабло спря удар на Тейо след пас на Меси, който беше в серия от 16 поредни шампионатни мача, в които се разписва.

Иниеста затрудни Арансубия и Меси вкара, но имаше вдигнат флаг за засада.

В последните минути Депортиво се откри в търсене на поне точка и това даде шанс на домакините за втори гол.

Две минути преди края Меси избухна с момент на магия. Бълхата тръгна на рейд, направи отлично двойно с Алексис Санчес, а после в типичния си стил елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Арансубия за крайното 2:0.

Барселона записа 23-та победа в 27 мача през сезона в Ла Лига и води в таблицата със 71 точки. Атлетико Мадрид изостава с 14 на второ място. „Супер Депор” остава на последното 20-то място с едва 17 точки.

Хвалят наш национал в Турция

Българското крило Здравко Димитров е едно от трите нови попълнения, които се включват най-добре, пише вестник yeniasir.com.tr

Луис Енрике доволен от старта на сезона след равенството на ПСЖ с Ница

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике е отпимист за тима си

Треньорът на Жирона хвали вратаря и критикува отбора

Благодаря на Господ и на Гасанига, каза Мичел

Българският национал Росен Божилов дебютира в Белгия

19-годишният Божинов влезе в добавеното време при успеха с 3:0 срещу гостуващия Серкъл Брюж

Мениджърът на Тотнъм след 2:3 от Брайтън: Ужасна загуба

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу обяви, че представянето на отбора му във второто полувреме при загубата от Брайтън с 2:3 е било "неприемливо"

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)