3. Барса показа на Селтик седмото небе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса показа на Селтик седмото небе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси, Суарес и Неймар развинтиха шотландския шампион със 7:0

Лионел Меси започна тазгодишната кампания в групите на Шампионска лига с чудесен хеттрик, а Барселона изглеждаше като на шоу мач при разгрома със 7:0 над Селтик, показал огромната разлика в класите между шампиона на Испания и този на Шотландия. Това е най-тежката загуба за Селтик в Шампионска лига

Луис Енрике поправи грешката от уикенда, когато остави Меси и Суарес резерви и каталунците шокиращо загубиха от Алавес с 1:2 в Примера. Тази вечер прочутото трио Меси – Суарес – Неймар водеше атаката и головете валяха.

След корнер отляво в третата минута Неймар подаде на свободния в наказателното поле Меси, което се оказа непростима грешка на гостите, защото аржентинската суперзвезда преодоля вратаря за 1:0.

Меси се вихреше и финтира Нир Битон в 15-ата минута преди красивият му удар да мине на сантиметри от лявата греда високо в ъгъла.

Чак в средата на първата част Скот Синклеър тръгна на рейд през защитата на Барса и подаде за другата нова „детелина” Муса Дембеле, който беше съборен от притичалия Марк-Андре тер Щеген – дузпа за Селтик. Точно Муса Дембеле застана зад топката, но се засили неуверено и би още по-неуверено, а Тер Щеген позна ъгъла и спаси с лекота вляво.

Дузпата срина още повече гостите и те бързо пуснаха втори гол. Меси тръгна на скорост напред, направи двойно с Неймар, който му върна удобно, Меси овладя и отблизо покачи на 2:0.

Ракитич виждаше как бележи, но левият бек Тиърни изчисти от голлинията изстрела му ниско вляво. Малко след това Неймар се втурна в контра и вратарят Де Врийс успя да спаси.

Пет минути след почивката Неймар завъртя от пряк свободен удар в горния ляв ъгъл, Де Врийс докосна топката, но недостатъчно и тя влетя в мрежата за 3:0.

Наказателната акция продължи с красиво попадение в 59-ата минута. Неймар с техника стигна до аутлинията и центрира меко, а резервата Андрес Иниеста от воле щеше да скъса мрежата – 4:0.

В следващата минута Селтик пак загуби лесно, Меси подаде на Суарес, който му върна и десетката на Барса оформи своя хеттрик от няколко метра за 5:0.

Четвърт час преди края Неймар копна за Луис Суарес, който овладя на гърди и с фамозно воле с левия крак оплете в горния ляв ъгъл за шестия гол.

Две минути преди края беше ред на Меси да стигне с финтове до аутлинията и пасът му позволи на Луис Суарес лесно да направи 7:0.

Шампионска Лига 16/17, Група C

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Барселона 1 1 0 0 7 3
2 Мьонхенгладбах 0 0 0 0 0 0
2 Ман Сити 0 0 0 0 0 0
4 Селтик 1 0 0 1 -7 0
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост