3. Барса помете Алавес с 6:0 в репетиция за финала за Купата на краля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Луис Суарес вкара два и асистира за още два, Меси за първи път отбеляза на "Мендисороса", тежка травма за Алейш Видал

Барселона разгроми противника си във финала за Купата на краля Алавес с 6:0 на неговия „Мендисороса” в 22-ия кръг на Примера дивисион и поне временно изпревари Реал Мадрид на върха, но има цели три мача повече. Почти 20 000 по трибуните видяха два гола и две асистенции на Луис Суарес, а по един добавиха Неймар, Меси и Ракитич, като Алавес си вкара и автогол.

Неприятната новина за Луис Енрике дойде в края, когато по всичко изглежда Тео Ернандес счупи крака на Алейш Видал и десният бек беше изнесен на носилка.

Алавес победи Барса на „Ноу Камп” през есента, но сега наставникът Маурисио Пелегрино даде почивка  на героите от реванша срещу Селта в полуфиналите за Купата на Испания и пусна доста по-различен състав.

Алавес стоеше в защита и чакаше атаките на шампиона. В 25-ата минута корнер за гостите се превърна в бърза контра, Тео Ернандес подмина Лука Дин на скорост и излезе сам срещу Тер Щеген, който разпери с ръце и с тялото си успя да спаси удара.

Обсадата пред вратата на домакините най-сетне даде резултат в 37-ата минута, когато чудесна комбинация на Барса, минала през Меси и Неймар, стигна вдясно за Алейш Видал и той идеално намери Луис Суарес с ниско центриране пред вратата, а за уругваецът беше лесно да вкара отблизо.

Набързо Барса стигна и до втори гол. Меси копна над защитата с любимото си двойно подаване, вратарят Пачеко неумело плесна топката в главата на Луис Суарес и Неймар използва рикошета, за да вкара отблизо почти на празна врата – 2:0. Неймар задмина сънародника си Роналдиньо с 95-ия си гол с екипа на „блаугранас”

Лука Дин попречи на бившата звезда на Цървена звезда Александър Катай да намали, а Меси реши всичко в 59-ата минута с гол през краката на Пачеко, след като бе откраднал топката пред наказателното поле. За Меси това беше първи гол в неговата кариера на „Мендисороса”.

Бедите на Алавес обаче тепърва започваха. Суарес намери Меси през центъра, Тео Ернандес изчисти преди аржентинеца да изстреля, но топката се удари в крака на Алексис Делгадо за автогол и 4:0.

Само две минути по-късно Луис Суарес опита два пъти да заложи с пета за Иван Ракитич, вторият път му се получи малко случайно, а хърватинът мощно заби по диагонала в горния ляв ъгъл – 5:0.

Нови две минути и нов гол. Суарес намери Неймар от лявата страна на наказателното поле, Пачеко изби, но от другата страна Суарес от воле го накара за шести път да вади от мрежата с втория си гол. „Ел Пистолеро” има вече 109 гола за Барселона и се изравни с треньора си Луис Енрике по този показател.

Гостите се смилиха над своя домакин, но в края Тео Ернандес влезе грубо срещу Алейш Видал и сякаш му счупи единия крак. Десният бек беше изнесен на носилка, а Ернандес беше сменен, защото се чувстваше виновен.

Барса поведе с 48 точки, но има цели три мача повече от Реал Мадрид, който е с 46 и тази вечер гостува на Осасуна. Алавес е 12-ти с 27.