3. Барса прегази Еркулес и акостира на 1/8-финалите за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса прегази Еркулес и акостира на 1/8-финалите за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците забиха седем гола пред 64 хиляди на Камп Ноу

Барселона рамаза Еркулес със 7:0 на Камп Ноу в мача си от 1/16-финалите за Купата на Краля. Герой за каталунците бе Арда Туран, който освен хеттрик, записа асистенция и спечелена дузпа.

В 37-та минута след атака отляво, топката стигна до Рафиня, неговият удар бе блокиран, но стигна до Лукас Дин, който отблизо прати топката неспасяемо в мрежата.

Точно преди почивката Иван Ракитич покачи на 2:0 от дузпа. Арда Туран бе съборен в наказателно поле при опит да се освободи за изстрел, а след това хърватинът бе безпогрешен от точката.

В 50-та минута Рафиня направи преднината на каталунците класическа. Арда Туран проби отляво, преодоля двама защитници и върна към бразилеца, който извън наказателното поле прати силен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Еркулес.

След като изработи два гола, Арда Туран най-накрая стигна и до свой собствен. В 55-та минута халфът получи центриране по конец отдясно и с глава наниза четвърти гол за Барса.

В 73-та минута Пако Алкасер донесе и петия гол за домакините. След центриране на Рафиня и отскачане на топката в крак на защитник, нападателят на Барса вкара без проблем с глава.

Между 86-та и 89-та пък Арда Туран оформи хеттрика си. Първо халфът на каталунците довкара избит удар с глава на Алкасер, а след това спря опит за контраатака на Еркулес и с перфектен фалцов удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.