3. Барса премаза норвежци в контрола (ВИДЕО)

Барса премаза норвежци в контрола (ВИДЕО)

Новият треньор на каталунците Херардо Мартино изгледа двубоя от трибуните, а отборът във втора поредна проверка бе воден от Жорди Роура

Испанският шампион Барселона разби като гост Волеренга с 7:0 в контрола, играна в норвежката столица Осло. Новият треньор на каталунците Херардо Мартино изгледа двубоя от трибуните, а отборът във втора поредна проверка бе воден от Жорди Роура.

Още в самото начало Меси навърза няколко играчи на домакините и с дълъг пас намери Алексис Санчес (4), който финтира бранител и вкара за 0:1. Две минути по-късно Меси асистира и на Кристиан Тейо (6), реализирал с едно докосване за 0:2. Резултатът стана класически, след като Меси (13) ознаменува добрата си игра с гол за 0:3 след пас на Роберто. В самия край на първата част Жонатан дос Сантос получи подаване от Алексис Санчес и намери близкия ъгъл за 0:4.

На почивката Меси и Пинто бяха заменени, а влезлият като резерва камерунец Жан-Мари Донгу (51, 55) вкара бързи две попадения за 0:6, като асистенциите и за двата гола бяха дело на Алексис Санчес. В самия край на мача Донгу (86) оформи своя хеттрик и крайното 0:7.

Съставът на Барселона: Пинто (46 - Ойер); Монтоя (62 - Илие), Бартра (62 - Серхи Гомес), Масчерано (62 - Планас), Адриано (62 - Патрик); Дос Сантос (62 - Еспиноса), Сонг (46 - Сампер), Роберто (62 - Роман); Алексис (62 - Кико), Меси (46 - Донгу), Тейо (62 - Нието)