3. Барса пренаписа историята със седма поредна победа в "Ла Лига" (ВИДЕО)

Барса пренаписа историята със седма поредна победа в "Ла Лига" (ВИДЕО)

Лео Меси вкара гол и се контузи при 2:0 над Алмерия

Испанският шампион Барселона продължи победния си ход в „Ла Лига”, след като надделя с 2:0 при визитата си на Алмерия от седмия кръг на първенството.

Така каталунците поставиха рекорд, след като за първи път в своята история имат пълен актив от точки след 7 кръга, ала в срещата имаше и лоша новина за тях, тъй като вкаралият едно от попаденията Лионел Меси се контузи и бе заменен.

Резултатът на стадион "Хуегос Медитеранеос" бе открит в средата на първото полувреме.

В 21-ата минута Меси направи двойно подаване с Педро и матира стража на гостите с прецизен удар с левия крак.

Малко след това, в 29-ата минута аржентинският маестро получи травма и бе сменен принудително от Шави, който пък изигра решаваща роля при второто попадение на Барселона.

Десет минути след паузата испанският национал комбинира със своя сънародник Франсеск Фабрегас, а Адриано завърши резултатно красивата комбинация и сложи точка на спора.

След този успех Барса вече имат в актива си 21 точки, докато Алмерия остана в зоната на изпадащите с 3 точици.

В следващия кръг Барса приема на "Ноу Камп" Райо Валекано, но преди това каталунците ще гостуват в Шотландия на Селтик в мач от група „H” на Шампионската лига.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А