3. Барса проспа едно полувреме, но успя да отстрани Атлетик Билбао (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса проспа едно полувреме, но успя да отстрани Атлетик Билбао (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците спечелиха с 3:1 и се класираха за полуфиналите на Купата на краля

Барселона се класира за полуфиналите на Купата на краля след  победа с 3:1 в реванша срещу Атлетик Билбао. В първия двубой каталунците се наложиха с 2:1 над своя съперник и продължават напред с общ резултат 5:2. Уилямс откри за гостите в 12-ата минута, а точни за Барса бяха Суарес (53`), Пике (81`) и Неймар (90+1`).

Билбао започна отлично двубоя и подложи на сериозен натиск отбраната на домакините, като още в 4-ата минута Адуриз можеше да открие, но ударът му бе париран на време от Ракитич.

В 9-ата минута Вермален вкара красив гол с глава, който обаче бе отменен заради нарушение на белгиеца.

Барселона изпитваше затруднения в изнасянето на топката, а в 12-ата минута Адуриз с добър пас изведе Иняки Уилямс и нападателят с едно движение елиминира Тер Стеген и вкара за 1:0.

Ерасо на метри от голлинията не засече точно, а Сусаета в 21-ата стреля над вратата.

В 39-ата минута Неймар бе фаулиран от последния в отбраната Баленсиага, но главният рефер реши, че защитникът заслужава само жълт картон. При последвалото изпълнение на фаула Меси би неточно над вратата.

През втората част Барселона показа коренно различна игра и обърна резултата в своя полза.

В 53-ата Серхи Роберто изведе Меси отляво, аржентинецът пусна по земя към Суарес, Баленсиага се подхлъзна в най-важния момент и уругваецът необезпокояван вкара изравнителното попадение.

Силен удар на Неймар затрудни Яго Ерерин, а при последвал шут на Ракитич топката мина в близост до напречната греда.

В 81-ата каталунците излязоха напред в резултата. Дани Алвеш се пребори с бранител, и центрира в пеналта, където Пике закова топката в мрежата на Билбао за 2:1.

Крайният резултат оформи Неймар в добавеното време с фантастичен удар между четирима бранители.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)