3. Барса разгроми и Селта, Меси със страхотен жест към Суарес (ВИДЕО)

Барса разгроми и Селта, Меси със страхотен жест към Суарес (ВИДЕО)

Така каталунците вече има три точки аванс на върха в класирането

Барселона разгроми за едно полувреме Селта като в двубой от 24-и кръг на Примера дивисион се наложи с 6:1.

Хеттрик в мача записа Луис Суарес като при един от головете му, четвъртият общо в мача, Меси трябваше да изпълни дузпа и можеше да реализира попадение №300 в Примера. Той обаче леко чукна топката към връхлитащия Суарес и той заби топката в мрежата. Така уругваецът вече е начело при голмайсторите в шампионата.

Иначе аржентинецът откри резултата в 28-ата минута. Той реализира с майсторско изпълнение на пряк свободен удар. Така той вече има 299 попадения в испанското първенство.

Селта обаче не се предаде и съумя да изравни. Гостите получиха дузпа за нарушение на Жорди Алба срещу Гуидети, който сам отбеляза - 1:1.

Барса имаше нужда от 15 минути след почивката, за да поведе пак. Тогава Меси влезе в ролята на асистент на Суарес - 2:1.

В 75-ата минута отново триходова комбинация Меси-Неймар-Суарес завърши с гол на последния от близко разстояние.

До края освен Суарес успяха да се разпишат Ракитич и Неймар. И за двете асистенции записа уругваецът.

Така Барселона вече има три точки аванс на върха в класирането, а освен това е и с мач по-малко от Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.