3. Барса с малка преднина пред Атлетико Мадрид за Купата на Краля (ВИДЕО)

Барса с малка преднина пред Атлетико Мадрид за Купата на Краля (ВИДЕО)

Меси пропусна дузпа, но после отбеляза в първия четвъртфинал между двата тима

Барселона се наложи с 1:0 над Атлетико Мадрид в първия двубой между двата тима от четвъртфиналите за Купата на Краля. Единственото попадение в срещата бе дело на звездата на тима Лео Меси, който бе точен в 85-ата минута. Барса получи правото да изпълни дузпа в края на срещата, която аржентинецът пропусна, но при добавката бе точен, давайки аванс на своя тим преди реванша на 28-и този месец.

Двубоят започна на високи обороти, като домакините подложиха на сериозен натиск Атлетико още в първите минути. Стражът на „дюшекчиите” Облак опази мрежата си суха в 4-ата минута, след като комбинация между Суарес и Неймар завърши с техничен удар на бразилеца. Няколко минути по-късно и звездата на каталунците Лео Меси пробва да разпечата вратата на гостите, но топката мина над вратата.

В 34-ата най-добрата възможност за Атлетико от началото на двубоя бе пропиляна от Антоан Гризман, който не успя с глава да насочи топката в мрежата на Щеген.

Секунди след пропуска на французина Луис Суарес пропиля чисто положение. След пас на Иван Ракитич уругваецът от непосредствена близост стреля в движение, но заложи на силата и топката профуча над напречната греда.

През втората част отборът на Диего Симеоне продължи с добрата си игра в дефанзивен план и не даде възможност на Барса да стигне до чиста голова ситуация.

В 83-ата минута Меси изпълни пряк свободен удар, топката попадна в краката на Бускетс, който обаче бе бутнат в наказателното поле от Хуанфран и съдията отсъди дузпа. Меси застана зад топката, но вратарят на Атлетико хвана ъгъла и успя да избие, при добавката на празна врата аржентинецът не сгреши, давайки преднина на своя тим в 85-ата минута.

Реваншът между двата тима на „Висенте Калдерон” ще бъде игран на 28 януари.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни