3. Барса с първа загуба за сезона в Ла Лига (ВИДЕО)

Барса с първа загуба за сезона в Ла Лига (ВИДЕО)

Каталунците паднаха с 0:1 при визитата на Атлетик Билбао

Шампионът Барселона допусна първа загуба за новия сезон, след като тази вечер отстъпи с минималното 0:1 на Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион "Сан Мамес Бария" и бе от програмата на 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това бе първи мач, в който каталунците не успяват да отбележат гол от нулевото равенство срещу Осасуна в Памплона на 19 октомври.

Двубоят започна с натиск на "блаугранас" и в 12-ата минута гостите можеха да излязат напред в резултата, след като Санчес овладя в наказателното поле, а Неймар шутира силно с десния крак, но Ирайсос спаси виртуозно.

Последва неточен изстрел на Иниеста, а в 17-ата минута Пинто трябваше да се намесва за първи път в мача след шут на Рико.

Териториалното предимство на Барса обаче не водеше до чисти голови положения, въпреки че каталунците имаха своите шансове за гол. В 26-ата минута Фабрегас намери Иниеста в наказателното поле, а той опита удар от труден ъгъл, ала Ирайсос отново бе на място и отрази.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Баските обаче излязоха преобразени през втората част и опитаха да притиснат съперника си още от началните минути. В 48-ата Токеро засече с глава центриране на Сусаета, ала Пинто се намеси решително.

Последва неточен шут на Неймар, а в 59-ата отново бразилецът опита късмета си от дистанция, ала не намери целта.

Така се стигна до 70-ата минута, когато домакините хвърлиха феновете си в екстаз, след като Сусаета получи на дясното крило и центрира ниско в пеналта, където Муниаин изпревари пазача си и отблизо прониза Пинто за 1:0.

Само 4 минути след това положението на "блаугранас" можеше да стане още по-тежко, след като непокритият Токеро засече с глава 5-6 метра центриране отляво, ала стражът на Барселона показа добър рефлекс и спаси вратата си от втори гол.

До края на мача каталунците притиснаха съперника си в половината му, но така и не съумяха да стигнат до чисто голово положение пред Ирайсос и в крайна сметка загубиха с 0:1.

След поражението Барса остава начело във временното класиране с актив от 40 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид). Баските пък влязоха в топ 4 с актив от 29 точки, на 1 пред 5-ия Виляреал и на 8 зад 3-ия Реал (Мадрид).

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи