3. Барса с шампионски обрат за две минути, БАТЕ изненада Рома (ВИДЕО)

Барса с шампионски обрат за две минути, БАТЕ изненада Рома (ВИДЕО)

Италианците за малко не наваксаха пасив от три гола

Барселона стигна до труден обрат с 2:1 срещу Байер Леверкузен на собствения си "Ноу Камп" в двубой от група "Е" на Шампионската лига. Момчетата на Луис Енрике губеха в резултата 10 минути преди края, но съумяха да вземат трите точки.

Двубоят започна със страхотен пропуск на Чичарито още във втората минута. Тогава Беларби надигра Пике и центрира, но бившият нападател на Реал Мадрид не успя да преодолее Тер Щеген от чудесна позиция. Последваха добри спасявания на Лено след удари на Неймар и Сандро.

В 22-ата минута гостите откриха благодарение на Кириакос Пападопулос. Хакан Каланоглу проби и центрира към близката греда, където Пападопулос изпревари Матио и откри.

Любопитното е, че последната победа на Леверкузен над каталунците датираше от сезон 1987-88.

В 36-ата минута Беларби преодоля неубедителния Пике и за малко не покачи на 2:0, но този път Тер Щеген бе на мястото си.

Може би най-чистата ситуация за Барса дойде в 39-ата минута, когато Неймар проби отляво и уцели греда, след като негов удар рикошира в защитник на гостите.

Второто полувреме също не започна добре за шампионите. Чичарито направи страхотен пропуск от няколко метра.

Неймар и Суарес пропуснаха за Барса и ситуацията за момчетата на Луис Енрике изглеждаше много трудна.

Те обаче успяха да обърнат по шампионски за две минути. Първо Серхи Роберто изравни десет минути преди края, след като направи добавка.

В 82-ата минута Луис Суарес с мощен удар не остави шанс на вратаря Лено след пас на Ел Хадади.

Така той им четири гола в четири мача този сезон.

В другия мач от групата Бате Борисов победи Рома с 3:2 в особено драматичен сблъсък.

Първото полувреме мина под диктовката на домакините, които отбелязаха три безответни гола. Още в 8-ата минута капитанът на Бате Игор Стасевич реализира. Диане не успя да изчисти топката и Стасевич с глава реализира отблизо.

Тимът от Беларус нанесе втория си удар в рамките само на четири минути. Филип Младенович прати топката във вратата на Счезни с удар от над 30 метра.

След половин час игра БАТЕ направи резултата класически и предизвика делириум по трибуните. Втория си гол в мача наниза Младенович след пас на Максим Володко.

До края на частта и вратарят Черник се намеси на няколко пъти, за да запази резултата в полза на тима си.

През второто полувреме БАТЕ умело задържаше топката, но все пак се огъна в 66-ата минута. Тогава Фалке изведе Жервиньо и той отбеляза.

"Вълците" не се предадоха и направиха последните минути интересни. В 82-ата минута Лукас Диане изведе резервата Торосидис на отлична позиция и той отбеляза втория гол за италианския тим.

Тимът на Руди Гарсия обаче нямаше сили да стигне до чудото в оставащото време до края.