3. Барса също се спъна в междинния кръг, Атлетико вече е на само пет точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Авансът на каталунците в Ла Лига вече не е толкова голям след равен срещу опашкар

Барселона завърши 1:1 при гостуването си на 18-ия в класирането Лас Палмас в междинния 26-ти кръг на испанската Примера дивисион. "Каталунците" също не взеха трите точки в срещата си от кръга, както направи и Реал Мадрид, като това се оказа добра новина за преследвача на "блаугранас" в класирането - Атлетико Мадрид, като "дюшекчиите" са вече на само пет точки от върха.

Срещата на "Гран Канария" започна по много добър начин за гостите, като до 11-та минута те вече имаха три опасни удари по посока на вратата на Лас Палмас, а в 21-та Лео Меси успя да открие след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар в ъгъла на вратаря.

Пет минути по-късно Умтити можеше да удвои, но ударът му с глава не намери целта. До края на полувремето Лас Палмас успя да намери своята игра и това даде резултат малко след почивката, когато в 48-та минута Джонатан Калери изравни. Острието на домакините беше точен от дузпа, която беше отсъдена за нарушение в наказателното поле на Барса при изпълнение на корнер.

След изравняването Барса се втурна в атака след атака, като Луис Суарес направи пропуск в 62-та минута, но след това защитата на домакините успя да изтласка набезите на "каталунците" и до самия край нямаше нието едно опасно положение пред Леандро Чичизола.

Така Барселона вече има 66 точки срещу 61 за Атлетико Мадрид. Лас Палмас пък събра 20 точки, но остава в зоната на изпадащите на 18-то място.