3. Барса съсипа Еспаньол, Меси с хеттрик (ВИДЕО)

Барса съсипа Еспаньол, Меси с хеттрик (ВИДЕО)

За 42-и път в кариерата си аржентинецът вкарва 3 гола в един мач

Лионел Меси вкара три гола за успеха на Барселона с 5:0 срещу Еспаньол. По един гол добавиха Жерар Пике и Луис Суарес.

Дебют за каталунците направи най-скъпият играч в историята на клуба, а благоарение на издънката на Реал (Мадрид) Барса вече има 4 точки аванс пред вечния враг.

Меси и компания си свърши своята работата още през първото полувреме. Първият гол на аржентинеца падна в 26-ата минута. Иван Ракитич пусна остър пас към аржентинеца, който преодоля защитник и реализира хладнокръвно. Повторенията обаче показаха, че Меси е бил в засада. Въпреки това голът беше зачетен.

Малко след това Лео се разписа за втори път. Жорди Алба настигна топката на аутлинията и я подаде към аржентинеца, който с шпагат успя да отбеляза за  2:0.

След почивката каталунците продължиха да владеят инициативата. В 67-ата минута Алба отново намери Меси в наказателното поле на Еспаньол и резултатът не закъсня - 3:0 и хеттрик за аржентинеца.

За 42-и път Меси бележи 3 гола в един мач.

В 87-та минута Барса вкара 4-ти гол. Иван Ракитич записа втората си асистенция в мача, след като центрира от ъглов удар, а Жерард Пике с глава простреля Пау Лопес за четвърти път. Малко след това Дембеле асистира за гола на Луис Суарес при светкавична контраатака на каталунците.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи