3. Барса се изпоти срещу опашкар без Меси, но стигна до успеха на „Камп Ноу” (видео+снимки)

Каталунците надвиха Спортинг (Хихон) с 3:1, макар да играха цяло второ полувреме с човек по-малко

Испанският шампион Барселона записа четвърта поредна победа, налагайки се изненадващо трудно с 3:1 при домакинството си срещу предпоследния в „Ла Лига” тим на Спортинг Хихон.

От редиците на каталанците отсъстваше звездата Лео Меси, който бе наказан за срещата от 26-ия кръг, а в негово отсъствие атаката поведоха Педро Родригес, Исаак Куенка и Сеск Фабрегас, докато Сейду Кейта замести другия наказан в редиците на домакините - Серхио Бускетс.

Гостите логично излязоха със защитна формация на „Ноу Камп” и мислеха предимно за ариергарда си, като успяха да запазят двете нули на таблото почти до края на първото полувреме.

Тогава крайният бранител на  “блаугранас” Адриано направи двойно подаване с Кейта, след което върна топката от аулинията към Иниеста и той отблизо откри резултата.

Така момчетата на Пеп Гуардиола се оттеглиха с гол аванс на почивката, но веднага след нея нещата за тях рязко се влошиха. В 46-ата минута Барса остана с човек по-малко на игрището, тъй като Жерард Пике повали Мигел де лас Куевас, а бе последен защитник и затова логично получи директен червен картон.

Наставникът на хихонци Хавиер Клементе отговори мигновено и веднага пусна в игра голмайстора Давид Барал, който пък му се отблагодари мигновено и възстанови статуквото с първото си докосване до топката след остро центриране на Формес Менди.

След това гостите затвориха постъпите към своята врата и за десетимата от Барса бе трудно да преодолеят отбраната на “червено-белите”.

Реферите също се погрижиха това да не се случи, тъй като в 69-ата минута Начо Касес игра с тъка в собственото си наказателно поле, но съдийската бригада не видя откровеното нарушение на правилата и подмина ситуацията.

Така времето си летеше, а погледът на гледащия от ложата Лео Меси ставаше все по-тъжен. В 79-ата минута обаче на лицето на аржентинеца се появи лека усмивка, тъй като малиецът Сейду Кейта вкара красив гол с техничен удар в горния десен ъгъл на пазената от Хуан Пабло врата и така даде за втори път преднина на “лос кулес” в мача.

Десет минути по-късно Меси можеше да се смее на воля, тъй като капитанът в този мач Шави бе изведен от перфектния в този двубой Андрес Иниеста и след кратко колебание реши да прехвърли излизащия напред страж на тима от Астурия, оформяйки крайното Барселона – Спортинг Хихон 3:1.

Така Барса изигра 16-ия си мач без Лионел Меси и записа осма победа, при 6 ремита и 2 загуби, с която се доближи на 7 точки до лидера Реал (Мадрид), който обаче има мач по-малко. Гостите пък останаха в зоната на изпадащите с едва 21 спечелени точки от 25 изиграни срещи.