3. Барса се класира на финал за Купата, Коутиньо с първи гол (ВИДЕО)

Барса се класира на финал за Купата, Коутиньо с първи гол (ВИДЕО)

Каталунците ще спорят със Севиля за трофея

Барселона се класира на финал за Купата на Краля. Каталунците спечелиха с 2:0 гостуването си на Валенсия и с общ резултат 3:0 заслужиха да се борят за трофея. В последния мач от надпреварата тимът на Ернесто Валверде ще срещне Севиля.

Първият си гол с екипа на Барса отбеляза Филипе Коутиньо. Бразилецът се появи в игра на почивката. Той смени Андре Гомеш. Само 4 минути след взизането си Коутиньо засече центриране на Луис Суарес и прати топката в мрежата на домакините - 0:1.

Барса обаче бе близо до нов гол след удар на Меси в 62-ата минута, който рикошира в защитник и затрудни вратаря.

В 82-ата минута гостите сложиха край на интригата с втори гол. Те организираха хубава контраатака, Ракитич получи пред наказателното поле и с точен изстрел не остави шансове на вратаря на "прилепите" за 0:2. Асистенцията отново беше на Суерес.