3. Барса се отдалечи максимално от титлата след 0:0 с Виляреал (видео)

Барса се отдалечи максимално от титлата след 0:0 с Виляреал (видео)

Разликата с Реал (Мадрид) вече е 7 точки

Шампионът на Испания, Европа и света Барселона все повече се отдалечава от това да защити титлата си, след като днес стъпи накриво при гостуването си на Виляреал, завършвайки наравно 0:0. Двубоят се игра на стадион „Ел Мадригал”  и бе от програмата на 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците имаха надмощие през по-голямата част от срещата, но така и не успяха да пробият добре групираната отбрана на Виляреал.

Двубоят започна с хубава възможност за гостите, след като още във 2-та минута Дани Алвеш пробва рефлекса на Диего Алвеш, който спаси уверено.

Каталунците успяха да наложат стила си с много подавания в центъра на терена, но „жълтата подводница” бе много опасна при своите контраатаки. В 9-та минута Марко Рубен изведе Кани на изгодна позиция, халфът стреля с левия крак, но Валдес бе на място и спаси.

В 14-ата минута пък Пике засече с глава центриране от корнер, ала стражът на Виляреал отново се представи на ниво.

До края на полувремето обаче интересните положения бяха рядкост, като се запомни единствено един опасен удар на Маркош Сена, спасен от вратаря на шампионите.

През втората част ситуацията не се промени кой знае колко, Барса продължаваше да атакува, докато домакините бяха компактно прибрани в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

Ситуациите за гол пред каталунците дойдоха в последните 20 минути, когато хората на Хосеп Гуардиола се втурнаха в стремглави атаки към Диего Лопес. Първо Адриано и Меси стреляха неточно, а впоследствие стражът на „жълтата подводница изби удар на Фабрегас в напречната греда.

В последните минути Меси вдигна рязко оборотите и при една своя акция излезе очи в очи с Лопес, стреля, вратарят на домакините спаси с крак, а при добавката на празна врата, от точката на дузпата, Фрабрегас прати топката над вратата.

До края на мача гол не падна и така Барселона загуби ценни две точки в борбата за титлата, като в момента има 45, на 7 зад лидера Реал (Мадрид). Тимът на Виляреал пък остава 17-и с 20 пункта, на 1 от зоната на изпадащите.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи