3. Барса се разправи с Виляреал, Неймар и Суарес нямат спирка (ВИДЕО)

Барса се разправи с Виляреал, Неймар и Суарес нямат спирка (ВИДЕО)

Каталунците взривиха „жълтата поводница” за 3:0 на „Камп Ноу”

Двете остриета на Барселона Неймар и Луис Суарес отново се развихриха при победата над Виляреал в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион. Срещата на „Камп Ноу” завърши при резултат 3:0 – два от тях са на сметката на Неймар, а Суарес бе точен от дузпа.

Бразилецът вече има 7 гола срещу „жълтата подводница” – повече от всеки друг футболист на Барселона. А попадението на Луис Суарес бе негово 38-мо за каталунците, откакто премина на „Камп Ноу” и първо от бялата точка.

Така, двамата нападатели се превръщат в топ-реализитори за Барса през този сезон във всички турнири. Неймар и Суарес имат по 13, а Лионел Меси, който е контузен - 6.

Барселона събра 27 точки и се изкачи на върха в класирането на три пред Реал (Мадрид). "Белия балет" е с мач по-малко - по-късно тимът на Рафаел Бенитес гостува на Севиля.

И три гола паднаха през второто полувреме. В 60-ата минута Бускетс намери добре Неймар, който не сгреши срещу вратаря Ареола. След десет минути игра Мунир бе съборен в наказателното поле и домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Суарес, който със самочувствие направи 2:0, след като вратарят се хвърли в противоположния ъгъл.

Крайното 3:0 бе оформено в 85-ата минута. Тогава Неймар показа световната си класа и вкара уникален гол. Той получи топката в наказателното поле от Суарес, с пета прехвърли майсторски защитник, след което отправи моментално удар от въздуха, който не остави никакви шансове за вратаря.

Това бе шеста поредна победа за Барса над Виляреал във всички турнири.