3. Барса, Шави и Меси записаха нови рекорди и категоричен успех над Атлетико (видео+снимки)

Лео вече има 90 гола за годината, Шави е с най-много мачове като титуляр за каталунците, надвили с 4:1 преследвача в класирането

Барселона показа, че в момента няма конкуренция в испанското първенство и след категорична победа с 4:1 над втория Атлетико (Мадрид) взе 9 точки преднина на върха в класирането, а освен това се откъсна на цели 13 от шампиона Реал (Мадрид).

Срещата на „Камп Ноу” бе специална за емблематичния халф Шави Ернандес, който излезе като титуляр за 387-ми път с екипа на каталунците и така постави абсолютен рекорд по този показател, изпреварвайки легендата Мигели.

Това обаче съвсем не бе единственият рекорд, подобрен в неделната вечер, макар че тя не започна добре за Барса.

Играта на тима не потръгна и Радамел Фалкао успя да открие резултата в 31-ата минута, когато Меси сгреши в средата на терена, за да може колумбиецът да завърши с прецизен прехвърлящ удар контраатаката на „дюшекчиите” – 1:0.

Само пет минути по-късно обаче домакините отговориха с невероятно красив гол на Адриано Корейра, който е най-добре да бъде видян, а не описан с думи.

Вицешампионите нанесоха своя съкрушителен удар в самия край на първата част, когато Серхио Бускетс демонстрира хладнокръвие и отблизо им даде преднина, като с това сякаш съкруши съперника.

Така се стигна до 57-ата минута, в която звездата Лионел Меси вкара дежурното си попадение с прецизен шут от над 20 метра, а секунди преди края на срещата аржентинецът се възползва от грешка в защитата на Атлетико и реализира 90-тото си попадение за календарната 2012 година.

Голът бе под номер 172 за Барселона, което също е рекорд по отбелязани попадения в рамката на една календарна година.

Накрая на срещата един от феновете на Барса някак си успя да пробие през охраната на терена и прегърна Лео Меси, с което показа признателността и обичта на всички привърженици към аржентинския магьосник, макар че в крайна сметка бе изведен от стюардите и не можа да догледа мача.