3. Барса ще гони първа победа срещу Байерн в Шампионската лига

Барса ще гони първа победа срещу Байерн в Шампионската лига

В един от най-очакваните мачове в четвъртфиналната фаза на Шампионската лига Байерн ще гостува на Камп Ноу със сто процентова успеваемост срещу Барселона. Немският клуб е непобеден срещу „блаугранас” в Каталуния, след като „баварците” спечелиха полуфиналната среща през сезон 1996 и мача от груповата фаза две години по-късно.

Барса и Байерн също така са двата най-резултатни отбора в тазгодишното издание на Шампионската лига с по 24 отбелязани гола, а интересен факт около статистиката на двата тима е, че днешните домакини не са завършвали мач на собствен терен без отбелязан гол. Факт, който несъмнено ще наказа Юрген Клинсман да се замисли.

Пеп Гуардиола успя да даде почивка на Лео Меси и Дани Алвеш в последния кръг на Примера, поради задълженията на двамата в Южна Америка и очакванията са домакините да са в най-силната си формация. Немският колега на младия наставник нямаше възможността да се наслади на ползотворния уикенд, който имаше Барса. Байерн понесе тежка загуба в Бундеслигата срещу един от основните претенденти за титлата – Волфсбург (1:5), а това ще повлияе увереността на „баварците”. При последните си изяви по европейските терени обаче Байерн подбуди вниманието на публиката с общо 12-те отбелязани гола срещу Спортинг.

В Барселона ще могат да разчитат на Туре Яя и Александър Хлеб. Габи Милито и Ерик Абидал все още лекуват контузии, докато Андрес Иниеста и Карлес Пуйол ще са на разположение на треньора си, който благодарение на внимателно планираната ротация на играчи ще може да разчита на практически най-силната си постройка.

Гостите пристигат на „Камп Ноу” без защитното си дует Лусио и Даниел Ван Буйтен, но Клинси разполага с Мартин Дмикелис, който обогатява избора му за защитна подредба. Въпреки отсъствието на Миро Клозе Тим Боровски и Лука Тони получиха одобрението на медицинския щаб и е твърде вероятно да са титуляри тази вечер. Франк Рибери също е на линия след триседмичното си отсъствие.
Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение