3. Барса триумфира с "Жоан Гампер" след бой на Чапекоензе (ВИДЕО)

Барса триумфира с "Жоан Гампер" след бой на Чапекоензе (ВИДЕО)

"Каталунците" спечелиха с 5:0

Барселона победи с 5:0 Чапекоензе за трофея "Жоан Гампер". Срещата се игра на "Камп Ноу" в каталунската столица.

Двубоят бе в памет на катастрофата, в която преди година загинаха много от играчите на бразилския клуб. Преди началото на двубоя двама от оцелелите от инцидента - Нето и Фолман, получиха овации от феновете и играчите на стадиона, а след това и капитанът Рошел бе заменен в 36-ата минута и също бе изпратен с бурни аплодисменти. На полувремето пък Андрес Иниеста и треньорът Ернесто Валверде изнесоха трогателни речи.

"Каталунците" не получиха кой знае какъв отпор от Чапекоензе и можеше да спечели с много по-голям резултат. Точни за успеха на домакините бяха Жерард Деулофеу (6), Серхио Бускетс (11), Лионел Меси (28), Луис Суарес (55) и Денис Суарес (74).

Така традицията бе спазена и Барселона за 40-ти път спечели трофея "Жоан Гампер". В събота играчите на Ернесто Валверде се изправят срещу Реал Мадрид в мач за Суперкупата на Испания.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи