3. Барса възкръсна и потопи "жълтата подводница" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса възкръсна и потопи "жълтата подводница" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два автогола и Лионел Меси върнаха каталунците на втората позиция в Ла лига

Барселона възкръсна и сътвори обрат от 0:2 до 3:2 като гост на Виляреал. До 65-ата минута каталунците имаха два гола пасив на "Ел Мадригал", но два автогола и едно попадение на Лионел Меси донесоха трите точки на Барса.

Домакините поведоха в самия край на първата част. В добавеното време на първите 45 минути Джонатан Перейра разсече отбраната на Барса със страхотен пас към Кани, който без да спира топката, само с едно докосване, прати топката в долния десен ъгъл на Пинто.

10 минути след подновяването на играта "жълтата подводница" поведе с 2:0. Хави Акино получи топката по дясното крило и центрира към врахлитащия Ману Тригерос, който с от около 12-13 метра с глава остави Пинто безпомощен.

Публиката на "Ел Мадригал" предусещаше победа за своите любимци и нов провал на Барселона, но каталунците не бяха казали последната си дума.

Два автогола в рамките на 14 минути върнаха "лос кулес" в мача. Първо - злощастен рикошет в крака на Габриел Паулища изненада Серхио Асенхо, след което Матео Мусакио заби топката в собствената си мрежа. И при двата автогола центриранията бяха осъществени от Даниел Алвеш.

Седем минути преди края Лионел Меси донесе трите точки за Барса. След перфектна атака на каталунците, Фабрегас отклони топката с глава към Бълхата, който с точен удар с десния крак осигури победата за тима си.

Двубоят ще се запомни още и с един изключително оскърбителен жест от страна на феновете на Виляреал. При 2:1 в полза на "жълтата подводница" Даниел Алвеш се приготвяше да изпълни ъглов удар, но бе замерен с банан. Бранителят на Барселона отговори подобаващо на расистката обида, като обели банана и отхапа част от него преди да изпълни корнера. Но действията на публиката на Виляреал още веднъж доказват, че все още предстои дълъг път, докато расизмът бъде изкоренен дори по терените на най-елитните първенства.

След победата си, Барселона се върна на втората позиция с 84 точки, на четири зад лидера Ателтико (Мадрид). Трети е Реал (Мадрид)  с 82 точки, но и мач по-малко от първите два отбора. Виляреал остава на седмата позиция с 52 точки.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс