3. Барса води с 1:0 на Юнайтед след 45 минути игра

Барса води с 1:0 на Юнайтед след 45 минути игра

Резултатът е негативен за шампионите от миналата година и е твърде вероятно Сър Алекс Фъргюсън да прибегне до услугите на Димитър Бербатов през втората част, който остана резерва.

Отборът на Барселона води с 1:0 на Манчестър Юнайтед след първото полувреме на финала на Шампионската лига на „Олимпико”. Двата отбора предложиха динамичен и красив футбол в първите 30 минути, но след това видимо намалиха темпото. Единственото попадение до момента бе дело на камерунеца Ето’о в 10-ата минута, а най-опасните положения за „червените дяволи” бяха свързани с Кристиано Роналдо. Резултатът е негативен за шампионите от миналата година и е твърде вероятно Сър Алекс Фъргюсън да прибегне до услугите на Димитър Бербатов през втората част, който остана резерва.

Манчестър Юнайтед започна по-силно двубоя и още във втората минута „червените дяволи” можеха да открият резултата. Кристиано Роналдо изпълни един от марковите си преки свободни удари, Валдес не се намеси по най-добрия начин, но Пуйол изчисти в ъглов удар пред погледа на Парк.

Малко по-късно Роналдо пробва хубав удар с левия крак от воле по диагонала, но изстрелът на португалеца премина вляво от вратата на Барса. Въпреки преимуществото на Юнайтед в началните минути, каталунците успяха да нанесат своя удар още в първата си по-сериозна атака. В 10-ата минута Ето’о получи топката от Меси от дясно, преодоля с лекота Видич и с десния крак чукна топката под плонжа на Ван дер Сар. Холандският страж не успя да се намеси по най-добрия начин и коженото кълбо се озова в неговата мрежа – 1:0.

В 17-ата минута Райън Гигс стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на около метър над напречната греда. След около 2 минути пък Лео Меси отправи първия си удар в мача, но коженото кълбо отново премина над вратата. Опасностите се редяха една след друга пред двете врати, малко по-късно Роналдо опита удар с левия крак по земя, но и той се оказа неточен. В 27-ата минута пък Шави пробва своя късмет от пряк свободен удар, но топката отново премина над вратата.

След 30-ата минута двата отбора видимо намалиха темпото и играта се водеше предимно в средата на терена, като съвсем леко предимство имаше отборът на Барселона, който в типичен стил задържаше топката с много подавания. В крайна сметка не се стигна до нищо по-опасно пред двете врати и резултатът остана непроменен – 1:0 за Барселона на почивката.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?