3. Барса взе комфортен аванс срещу Сити преди реванша на „Камп Ноу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса взе комфортен аванс срещу Сити преди реванша на „Камп Ноу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси от изключително спорна дузпа и Дани Алвеш донесоха успеха за каталунците

Отборът на Барселона спечели с 2:0 гостуването си на Манчестър Сити в първия осминафинал от Шампионската лига и взе комфортен аванс преди реванша на „Камп Ноу”. Двубоят няма да се запомни с блясъка си, който всички очакваха, а по-скоро с дискусионните решения на реферите.

Лионел Меси откри резултата за каталунците след изключително спорна дузпа в полза на Барселона, а Даниел Алвеш в последната минута от редовното време оформи крайното 2:0.

„Блаугранас” обаче също могат да имат претенции към съдията, защото не получиха заслужена дузпа през първата част, а чист гол на ЖерарПике бе отменен заради несъществуваща засада.

Първата част не предложи много интересни ситуации. Първата опасност в двубоя бе създадена от Алваро Негредо. Нападателят на „гражданите” се справи с опеката на Дани Алвеш, премина и покрай Валдес, но се затвори и от минимален ъгъл не успя да намери целта.

Малко по-късно Валдес не се справи добре с едно центриране. Последва разбъркване, в което стражът на Барса успя да се поправи и да улови. Най-спорното положение през първата част дойде в 28-ата минута, когато топката срещна ръката на Гаел Клиши, но реферът не показа бялата точка.

В 53-тата минута дойде и най-дискусионния момент в срещата. Меси бе изведен зад гърба на отбраната на Сити и бе фаулиран от Мартин Демикелис. Съдията посочи бялата точка, а като последен човек в защитата на „гражданите” Демикелис заслужено получи директен червен картон и напусна терена.

Спорната ситуация не бе цвета на картона, а дали нарушението на Демикелис бе вътре в наказателното поле. Ситуацията е разви твърде бързо и съдията трябваше да решава за секунди. Той отсъди 11-метров наказателен удар и като че ли сбърка.

Зад топката застана Лионел Меси, който спкойно прати топката в центъра на вратата. Това е осмият гол на аржентинската звезда от дузпа в Шампионската лига, като само Луиш Фиго има повече – 10.

Мануел Пелегрини пусна Самир Насри за сметка на Хесус Навас и Един Джеко за сметка на Алваро Негредо, но с човек по-малко бе много трудно на „гражданите”. Единствената интересна ситуация, която създадоха 10 срещу 11 дойде в 77-ата минута. След дълго подаване Сабалета отклони към Давид Силва. Испанецът спря топката на гърди и веднага от воле стреля, но Виктор Валдес се справи блестящо и закова топката на тревата.

В 81-вата минута пък редовен гол на Барселона бе отменен. Шави изведе Фабрегас в наказателното поле на Сити, бившият играч на Арсенал върна към Пике, който от елементарна ситуация вкара. Попадението обаче бе отменено заради вдигнат флаг при паса на Шави към Фабрегас, който обаче бе най-малкото на една линия с последния в отбраната на Сити.

В 90-ата минута все пак Дани Алвеш донесе втори гол за гостите. След прекрасно двойно подаване с влезлият преди борени минути на терена Неймар, Десният бек разстреля Харт, мушкайки топката между краката на английския страж.

Реваншът между двата тима в Испания е на 12 март (сряда).

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит