3. Барса взе комфортен аванс в първия мач от Суперкупата, но плати с две контузии (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона победи с 2:0 като гост Севиля и очаква уверено реваншa в четвъртък

Барселона победи Севиля в първия мач отдуела за Суперкупата на Испания с 2:0 на "Рамон Санчес Писхуан" и постигна добър аванс преди реванша на Камп Ноу.

Въпреки победата, в лагера на шампионите останаха със смесени чувства, тъй като Жереми Матиьо и Андрес Иниеста напуснаха терена с контузии, като все още не е ясно колко сериозни са проблемите им.

Срещата започна с по-добра игра от страна на Барселона. Още в 6-та минута Меси комбинира добре със Суарес, като последният отправи силен удар в очертанията, който бе спасен от Рико.

Севиля създадоха първото си опасно положение чак в 17-та минута с удар извън очертанията на вратата от страна на Серхио Ескудеро. В 27-та минута Жереми Матьо беше принудително заменен от Луис Енрике поради контузия и на негово място влезе новото попълнение Лука Дин.

Неприятностите за испанския специалист не свършиха там и само девет минути по-късно, още един футболист напусна с физически проблеми. Това беше Андрес Иниеста, който бе заменен от Денис Суарес.

След почивката Хироши Кийотаке стреля неточно към Клаудио Браво, а Луис Суарес също пробва късмета си, но отново Рико се намеси добре.

В 54-та минута обаче уругваецът не сгреши след страхотна атака с марката „Барса“. Денис Суарес намери Арда Туран с прекрасен извеждащ пас зад защитата, халфът свали с гърди към деветката на „блаугранас“ и топката се оплете в мрежата за 1:0.

Луис Енрике направи първата си и последна смяна по негово желание в 77-та минута, когато Арда Туран отстъпи мястото си на Мунир. Само две минути след това Васкес удари Меси с лакът в лицето, но се размина само с жълт картон.

В 80-та минута резервата Мунир вкара второто попадение в мача. Младокът бе изведен от Лео Меси и реализира хладнокръвно срещу Рико.

След второто попадение, Барселона установи пълен контрол и задържаше повече топката. В 90-та минута Меси беше оставен да напредне бързо към наказателното поле и стреля, но вратарят на Севиля успя да улови.

Така преди реванша в четвъртък в Каталуния, Барса са по-близо до своята 12-та Суперкупа на страната.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)