3. Барса за пореден път спаси кожата в края (ВИДЕО)

Барса за пореден път спаси кожата в края (ВИДЕО)

Каталунците останаха непобедени след драматичен обрат от 0:2 като гости на Севиля, домакините играха с човек по-малко 20 минути след скандален червен картон

Отборът на Барселона стигна до пълен обрат срещу Севиля в мач от 6-ия кръг на Примера. Каталунците постигнаха драмтичен успех на „Рамон Санчес Писхун” с 3:2, след като изоставаха с 0:2 в началото на второто полувреме.

За пореден път през този сезон блаугранас се спасиха в последните минути след като изоставаха в резултата.

След по-добра игра през първата част домакините откриха резултата в 26-ата минута чрез Пьотър Троховски. Три минути след почивката Алваро Негредо удвои преднината на севилци, но Сеск Фабрегас върна едно попадение в 53-ата минута, с което остави жива интригата в двубоя.

В 72-ата минута Севиля остана с човек по-малко, след като Гари Медел получи директен червен картон за доста спорен удар без топка срещу Сеск Фабрегас. Халфът на Барселона се затича към чилиеца, в опит да измъкне топката от ръцете му.  Двамата се блъснаха предизвикателно и след очевидно преиграване Сеск се хвана за лиецето, а реферът извади червения картон.

Останали с човек повече на терена каталунците вдигнаха осезаемо оборотите и имаха смазващо предимство във владението на топката.

Три минути преди края на срещата Меси изведе Фабрегас в коридор и останал очи в очи със стража на домакините, халфът технично го преодоля за 2:2.

Във втората минута от даденото 5-минутно продължение след двойно подаване между Меси и Давид Вия, последният се озова на чиста позиция и нямаше право да сбърка, носейки пълния комплект от три точки в актива на своя тим.

По този начин Барселона запази лидерската си позиция и остава непобеден в шампиона с 18 точки от 6 мача. За тима на Севиля пък това бе първо поражение, което  му отрежда пето място с 11 пункта.

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан