3. Барса заби нови 6 на Елче, Меси прехвърли кота 30 за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса заби нови 6 на Елче, Меси прехвърли кота 30 за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар се разписа на два пъти, Енрике остави Суарес на пейката на рождения му ден

Барселона постигна шеста поредна победа във всички състезания, след като постигна разгромна победа с 6:0 при гостуването си на Елче в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Жерард Пике откри резултата в 35-ата минута, Лионел Меси отбеляза своите голове №30 и №31 за сезона, Неймар се разписа на два пъти, а Педро оформи крайното 6:0 с гол в добавеното време. Това бе най-голямата победа за Барселона като гост този сезон.

Луис Енрике остави Луис Суарес на пейката на рождения му ден и не даде шанс за изява на уругваеца.

Каталунците поведоха в 35-ата минута след бързо изпълнение на свободен удар. Шави центрира в наказателното поле, отбраната на домакините не бе подготвена, Пике овладя топката на гърди и със следващото докосване я прати в мрежата.

В началото на втората част Барса получи дузпа за нарушение срещу Неймар. Зад топката застана Меси, който не сбърка и уверено направи резултата 2:0. В 57-ата минута Елче остана с човек по-малко, след като Файсал Фажир получи втори жълт картон.

В оставащия половин час каталунците нанизаха още четири гола. Първо – Неймар оползотвори две перфектни асистенции на Меси и в рамките на три минути направи резултата 4:0.

Аржентинецът все пак успя отбележи още един. Меси пое топката с гръб към вратата, обърна се, влезе в наказателното поле и с точен удар по диагонала не остави шансове на Титон.

В добавеното време Педро също записа името си на светлинното табло, след като бе оставен на празна врата от два-три метра оформи крайното 6:0.

Барселона остава на втората позиция с 47 точки, на една от лидера Реал (Мадрид), но и с мач по-малко. Елче остава със 17 точки на 17-ата позиция, на една от зоната на изпадащите.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни