3. Барса закри годината с успех над Валядолид (ВИДЕО)

Барса закри годината с успех над Валядолид (ВИДЕО)

Лионел Меси завърши календарната 2012-а с 91 попадения

Отборът на Барселона се налажи с 3:1 над Валядолид като гост в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион.

Шави даде преднина на каталунците в 43-ата минута, след което Меси покачи на 2:0 в 59-ата. Хави Гера намали резултата в 89-ата минута, но само минута по-късно Кристиан Тейо възстанови аванса от два гола на "блаугранас", с което оформи и крайния резултат.

По този начин аржентинското чудо Лионел Меси завършва календарната 2012 година със зашеметяващите 91 попадения.

Гостите бяха по-активният отбор през цялото време и заслужено стигнаха до крайния успех.

Още в 5-ата минута тимът на Барса можеше да поведе, но Алексис Санчес не успя да засече остро центриране на Дани Алвеш.

В 20-ата минута отново Санчес се озова на стрелкова позиция, но този път стражът на домакинте изби топката в ъглов удар.

Лионел Меси получи отлична възможност да открие резултата в 36-ата минута, когато се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но след изпълнението му топката срещна гредата.

Неизбежното обаче се случи две минтуи преди почивката. Жорди Алба центрира ниско по земята за Шави, който от непосредствена близост се хвърли на шпагат и не сгреши.

След почивката гостите стигнаха до втора греда, този път след удар с глава на Педро, който засече центриране на Дани Алвеш.

В 59-ата минута дойде време за поредния рецитал на Меси, който преодоля двама бранители на Валядолид, след което с техничен удар прати топката в далечния ъгъл.

В самия край на двубоя паднаха още две попадения. В 89-ата минута Хави Гера намали резутлата, след като бе точен от добавка от близко разстояние. В ответната атака обаче влезлият като резерва Кристиян Тейо оформи крайното 3:1, след като наказа груба грешка в отбрана на Оскар Серено.

Така отборът на Барселона продължава да бъде убедителен лидер в класирането с актив от 49 точки, докато Валядолид е 11-ти с 22 пункта.