3. Барса завърши годината с „много добър” и късна лекция на Меси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса завърши годината с „много добър” и късна лекция на Меси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинецът вкара два пъти за 5:0 над Кордоба, Луис Суарес с първи гол в Примера

Барселона приключи календарната година с победа, след като победи на своя „Ноу Камп” с категоричното 5:0 гостуващия Кордоба в среща от XVI кръг.

Така каталунците завършиха на втора позиция първия полусезон, като изостават с точка от лидера Реал (Мадрид), а освен това еврошампиона има с мач по-малко.

Двубоят стартира отлично за домакините и те поведоха още във втората минута, когато Иван Ракитич изведе Педро зад гърба на защитата и последният с хубав удар в близкия ъгъл откри резултата, разписвайки се за четвърти път през седмицата.

Последва отпускане в редиците на Барса, но въпреки това Луис Луарес, Лео Меси и Жерар Пике имаха шансове да удвоят.

Те обаче не го сториха до почивката. Малко след нея нападението на каталунците показа класата си. Атаката започна с хитър пас на Меси, после Иниеста изведе Педро, а той намери Луис Суарес, за да може уругваецът отблизо да вкара първия си гол в испанската Примера – 2:0.

Класическият резултат оформи Пике в 80-ата минута, разписвайки се с глава след подаване на появилият се като резерва капитан Шави Ернандес.

Малко след това дойде време и Лео Меси да вкара своя гол номер 256 в испанското първенство. Аржентинецът продължи да пише историята, след като една лошо изчистена от корнер топка се озова пред него, а той с десния крак я прати в напречната греда и в мрежата – 4:0.

Това не бе всичко, защото Меси блесна още веднъж в добавеното време на мача. Тогава още веднъж защитник на новаците не се намеси убедително и Лео с магическо докосване окроти топката с левия крак, а после се завъртя и с десния я насочи в близкия ъгъл за 5:0.

Така Барселона остана без загуба в 11-ти пореден мач, като постигна 10 успеха в периода, докато Кордоба все още няма успех вкъщи и е на предпоследно място с 11 точки, на 27 от каталунците.