3. Барселона и Меси разнищиха баските, за да влязат в историята (видео+снимки)

Барселона и Меси разнищиха баските, за да влязат в историята (видео+снимки)

Каталунците записаха най-силния старт в на „Ла Лига”, Лео вече има 280 гола в 350 мача

Испанският вицешампион Барселона подобри рекорда за най-добър старт в първенството, записвайки 13-ата си победа в среща от 14-ия кръг на „Ла Лига”.

Каталунците, които имат регистрирано само едно равенство в Примера през кампанията, разбиха с 5:1 гостуващия Атлетик (Билбао), а аржентинският магьосник на тима Лионел Меси не пропусна да ознаменува с попадение своето 350-то участие със синьо-червената фланелка.

Барса не остави шансове на баските и поведе още в 22-рата минута на своя „Ноу Камп”, когато Пике се разписа след добавка и откри резултата.

Само три минути по-късно Шави изведе Меси в коридор и след удар на „Бълхата” топката се отби в тялото на Аморебиета, за да влезе в мрежата.

Впоследствие попадението бе зачетено на името на Лео и така той се приближи само на две попадения от абсолютния рекорд на Герт Мюлер за брой вкарани голове в рамките на една календарна година.

В 33-ата минута Педро се разписа, но бе в засада и така преднината на Барса от две попадения се запази. Тя обаче стана класическа в самия край на първата част, когато Адриано засече пас на Сеск Фабрегас, след като малко преди това удар на Меси бе срещнал гредата.

След паузата доминацията на каталунците продължи и в 57-ата минута Иниеста пусна хитро към Фабрегас, а последният реализира за 4:0 с мощен шут във вратарския ъгъл.

В 66-ата минута Ибай Гомес се измъкна от отбраната на домакините и вкара почетното попадение за баските, а в 70-ата минута Меси реализира 84-ото си попадение за годината и така вече е само на едно от феноменалното постижение на Мюлер.

Оформяйки крайния резултат аржентинецът закръгли головата си сметка с екипа на Барса и вече има 280 попадения в 350 мача.

След шестата си последователна победа във всички турнири Барселона събра 40 точки и се откъсна на 6 пред състава на Атлетико (Мадрид), преди визитата на „дюшекчиите” на Реал в мадридското дерби на кръга, а Атлетик (Билбао) остана с 15 точки в своя актив и е все по-близо до зоната на изпадащите.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман