3. Барселона изнесе футболна лекция и на Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона изнесе футболна лекция и на Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците схрускаха „вълците” с 6:1 на „Ноу Камп”

Испанският гранд Барселона си осигури предсрочно първото място в група „Е” на Шампионската лига, след като разби у дома Рома с категоричното 6:1.

С два гола и две асистенции се отличи Луис Суарес, като две попадения отбеляза и завърналият се сред титулярите Лео Меси. Аржентинецът също се отчете с голов пас, след като в началото на второто полувреме подаде на Жерар Пике.

Иначе още в седмата минута попадение на Меси бе отменено заради несъществуваща засада. В 15-ата минута обаче Дани Алвес изведе Луис Суарес и той откри резултата, разписвайки се за девети път в последните си шест мача.

Уругваецът бе точен на два пъти и срещу Реал (Мадрид) в „Ел Класико” през уикенда, спечелено от Барса с 4:0 насред „Сантяго Бернабеу”.

Само три минути по-късно Неймар и Суарес комбинираха, като бившият нападател на Ливърпул пусна към Лео Меси и той се разписа за първи път от месец септември, когато се контузи. Попадението бе под номер 78 за аржентинеца в Шампионската лига.

Впоследствие каталунците продължиха да доминират. В 33-ата минута Меси изведе с грациозен пас Суарес зад гърба на защитата, точно на централната линия, ала атаката бе спряна заради спорна засада.

Малко преди почивката дойде и едно от най-красивите изпълнения в срещата. В 44-ата минута, след едно центриране на Неймар, защитник на Рома изчисти с глава, ала топката попадна у Луис Суарес, който от воле я прати изключително красиво в мрежата, за да оформи класиката.

След паузата нещата на терена не се промениха особено.

В 56-ата минута дойде ред и на централния бранител Жерар Пике да впише името си сред голмайсторите. Испанският национал бе точен след асистенция на Меси, а само три по-късно аржентинецът вкара отново.

Това се случи след миг на гениалност от страна на Неймар, който спря изключително красиво една топка и подаде към Суарес в пеналта. Последният опита да стреля, но притичалият Меси овладя и на свой ред нанесе удар. Той бе отразен от вратаря, ала топката се върна при Лео и той я прати в мрежата за 5:0.

В 70-ата минута Неймар направи двойно със Суарес и остана сам срещу вратаря, но стреля на сантиметри от целта.

Малко след това Луис Суарес имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера. Секунди по-късно обаче съдията все пак посочи бялата точка, след като Неймар бе фаулиран в пеналта. Самият бразилец застана зад топката, но опита да вкара без засилка и вратарят спаси. Резервата Адриано обаче не сгреши при добавката – 6:0.

В заключителните минути Рома имаше шанс за почетен гол, но Един Джеко не можа да вкара от дузпа.

Все пак босненският национал съумя да се реабилитира в последните секунди и с глава оформи крайното 1:6. Така Барса допусна дебютно попадение от месец насам, но вече има 13 точки и е сигурен победител в групата.

Рома остана на третата позиция с 5 точки, колкото има и вторият Байер Леверкузен, докато на последната позиция, с една по-малко от тях, е съставът на БАТЕ Борисов.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ