3. Барселона лесно отупа Алмерия (ВИДЕО)

Барселона лесно отупа Алмерия (ВИДЕО)

Луис Суарес вкара два гола, а Меси и Барта добавиха по още един за 4:0 на "Ноу Камп"

Барселона не допусна изненада и надигра Алмерия с 4:0 на „Ноу Камп” в 30-ия кръг на Ла Лига. Голове на Меси, Луис Суарес (два) и Бартра увеличиха аванса на каталунците на върха на 7 точки пред Реал Мадрид преди гостуването на „кралете” на Райо Валекано тази вечер.

„Блаугранас” бяха спечелили и 5-те си домакинства в елита на Алмерия и днес отново го направиха в дебюта на бившия играч на Барселона Серхи Бархуан като наставник на гостите, които са в зоната на изпадащите. Неймар, Пике, Иниеста и Матийо получиха почивка и бяха на пейката.

Още в началото отборът на Луис Енрике натика съперника в неговата половина, но Касадо изчисти пред Суарес след отличен пробив на Педро. Меси пък стреля с глава право в Едгар след копване на Дани Алвеш.

Алмерия удържа началния натиск и имаше златен шанс да поведе. Бифума финтира Педро на фланга и пусна за Уелингтон Силва, чийто удар рикошира и мина много близо до гредата, но от грешната страна.

Меси, който направи слаб мач миналия кръг срещу Селта, този път поведе своите с първия гол в 33-ата минута. Аржентинецът получи пас от Бартра пред наказателното поле, финтира Едгар и по диагонала препарира вратаря Хулиан в долния ъгъл за 1:0.

До почивката нови голове не паднаха, но каталунците си донесоха успокоени с втори гол 10 минути след подновяването на играта. Дани Алвеш пусна за Луис Суарес на десния фланг, уругваецът преодоля Касадо и намери далечния горен ъгъл – 2:0.

Ракитич бе близо до трети гол с далечен изстрел, а Педро видя как Хулиан спаси удара му след пас  на Монтоя.

Четвърт час преди края Шави центрира от корнер, а Бартра се пребори и с глава изпрати в левия ъгъл за 3:0.

Гол на Меси беше отменен за нарушение на десетката на барса срещу прекия му пазач. Аржентинецът бе жаден за още голове, но Хулиан изби в корнер добре насочения му шут над стената от пряк свободен удар.

Партей вкара почетен гол, който обаче също бе отменен заради засада. Дълбоко в добавеното време Педро бе изведен отдясно и въпреки че играе много рядко този сезон не прояви егоизъм, а подаде на Суарес на празна врата – 4:0.

Барселона има вече 74 точки при оставащи 8 мача до края. Реал Мадрид е с 67 и мач по-малко, като по-късно днес гостува на Райо Валекано. Алмерия има 25 точки на 18-а позиция и е в изпадащите.

В същото време Депортиво Ла Коруня измъкна много изстрадано 1:1 у дома срещу последния Кордоба с човек по-малко.

Кордоба бе в серия от 10 поредни загуби, но изненада всички на „Риасор” в 55-ата минута. Тогава Едимар Фрага центрира в наказателното поле, където румънецът Флорин Андоне бе оставен да овладее между двамата централни защитници и да мушне зад вратаря Фабрисио за 1:0.

В 69-ата минута ситуацията за Ла Коруня стана още по-тежка, защото бранителят Луизиньо бе изгонен с втори жълт картон.

Андоне обаче имаше тотален малшанс в 87-ата минута и след центриране от корнер топката се удари в него, за да влети в мрежата на неговия отбор – автогол и 1:1.

Депортиво Ла Коруня има 27 точки на 17-о място и е с две над опасната зона. Кордоба остава на последната 20-а позиция с 19.