3. Барселона опустоши Хихон в старт №500 на Меси във всички турнири (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона опустоши Хихон в старт №500 на Меси във всички турнири (ВИДЕО+СНИМКИ)

Масчерано се завърна с първа асистенция в Ла Лига

Барселона записа трета поредна победа в Примера след звучния шамар 0:4 срещу ПСЖ в Шампионската лига. Каталунците опустошиха застрашения Спортинг Хихон с 6:1 в междинния 25-и кръг и отново временно излязоха на върха с 2 точки пред Реал Мадрид, който приема Лас Палмас по-късно тази вечер. Триото Меси, Суарес и Неймар светна на таблото. По веднъж се разписаха Пако Алкасер и Иван Ракитич, а още едно попадение на Суарес бе записано като автогол на Хуан Родригес.

Треньорът на Барса Лиос Енрике реши да даде почивка на защитника Жерар Пике, на халфа Андрес Иниеста и на халфа/защитник Серхи Роберто след тежкия мач срещу Атлетико (2:1). Жереми Матийо е контузен, а в игра се завърнаха Иван Ракитич, Хавиер Масчерано, Жорди Алба и Денис Суарес.

Лионел Меси записа старт №500 за Барселона във всички турнири.

Защитата на Хихон забрави за Лионел Меси и Луис Суарес, които дадоха комфортен аванс на каталунците до 11-ата минута. Първо 9-ата минута завърналият се след три седмици отсъствие Хавиер Масчерано центрира от дълбочина, а Меси с лекота прехвърли с глава вратаря на гостите.

Аржентинецът записа първата си асистенция за Барселона в Ла Лига (187 мача).

После Неймар изведе Суарес, който играеше на ръба на засадата. Уругваецът излъга вратаря и пусна топката към мрежата. В опит да изчисти Хуан Родригес си вкара автогол.

Хихон намери сили да намали в 22-ата минута. Торес изведе Алварес в наказателното поле и последният чукна топката към далечния ъгъл. Кълбото се удари в гредата и на добавката Кастро Гарсия направи 1:2.

Това не трая дълго и Луис Суарес с изумителен удар от воле в 27-ата минута. Защитникът Бабин не изчисти далеч с глава и нападателят на Барса моментално изпрати истински снаряд в горния ляв ъгъл – 3:1.

Четири минути след почивката нова неубедителна изява на Бабин доведе до четвърти гол за Барселона. Меси му открадна пред наказателното поле и веднага изведе резервата Пако Алкасер, който не остави шансове на Пичу.

Алкасер вкара втори гол в последните си два мача, повече, отколкото отбеляза в предишните 14 за Барселона.

Десетина минути по-късно Меси улучи сглогбата от свободен удар преди да бъде заменен, за да получи почивка.

Неймар заби за 5:1 от свободен удар с красив фалцов шут в близкия горен ъгъл. Бразилецът вкара 7-ия си гол този сезон за първенство, но първи на "Ноу Камп".

По атрактивен начин крайното 6:1 оформи Иван Ракитич след взаимодействие с резервата Серхи Роберто.

Сега Барселона има 57 точки в 25 мача. Реал е с 55 от 23.

Виляреал се завърна на победния път след загубата 2:3 от Реал с 4:1 като гост над опашкаря Осасуна. Роберто Сориано откри за „Жълтата подводница” още във 2-ата минута. Завърналият се Роберто Солдадо, който не бе играл от 1 май миналата година, удвои от дузпа в 27-ата минута и показа фланелка на наскоро контузилия се негов съотборник Серхио Асенхо в знак на уважение. Роберто Торес намали също от дузпа в 64-ата минута. С два гола на резервата Рафаел Боре между 74-ата и 78-ата минута бе оформен крайният резултат.