3. Барселона отнесе Атлетик Билбао, Левандовски вкара редовния гол (ВИДЕО)

Барселона отнесе Атлетик Билбао, Левандовски вкара редовния гол (ВИДЕО)

Каталунците с 4:0 на Камп Ноу и се задържаха зад Реал Мадрид

Барселона разби с 4:0 Атлетик Билбао в мача им от 11-ия кръг на испанския елитен шампионат.

Първата възможност дойде в 12-та минута, когато Осман Дембеле направи самостоятелен пробив и стреля с левия крак в далечния ъгъл, но Симон спаси. Все пак, Левандовски достигна до топката и я центрира обратно за френския играч, който стреля с глава и остави безпомощен вратаря на Билбао - 1:0.

В 18-та минута Серхи Роберто бе изведен добре в наказателното поле от Осман Дембеле и испанският десен защитник стреля, а след получилия се рикошет, топката влетя в мрежата на Симон за втори път. Три минути по-късно отново френският национал Дембеле бе замесен в хубава атака на Барселона, тъй като крилото намери страхотно Левандовски в пеналтерията, а полският нападател се обърна и с левия си крак стреля в центъра на вратата, за да направи резултата 3:0.

В 49-та минута дойде първият точен удар на Атлетик Билбао, след като Алекс Беренгер стреля по диагонола, но тер Щеген внимаваше и отрази. Второто полувреме започна с хубав шанс за Барселона, тъй като Серхи Роберто навлезна добре в наказателното поле и опита да подаде на Педри, но защитник на гостите се намеси, изстрелвайки топката в собствената си греда, но за негов късмет до гол не се стигна. В 66-та минута Ансу Фати получи от Френки де Йонг, а крилото опита удар по диагонала, но топката прелетя над напречната греда.

Секунди по-късно Феран Торес остана очи в очи с Унай Симон, но вратарят реагира чудесно и спаси с крак. В 73-та минута Осман Дембеле даде страхотен пас на Феран Торес в наказателното поле, а испанският национал овладя добре топката и този път не сбърка от близко разстояние, за да направи резултата 4:0. В последвалата атака Атлетик Билбао имаше шанс да намали от корнер, но удар на играч от отбора на баските не успя да уцели вратата.

Атлетик Билбао имаше отново шанс да отбележи в 89-та минута но на два пъти играчи на Барселона изчистваха удари от голлинията, запазвайки вратата си без попадение.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение