3. Барселона отнесе Хетафе с 5 гола за едно полувреме (ВИДЕО)

Барселона отнесе Хетафе с 5 гола за едно полувреме (ВИДЕО)

Меси и Суарес се отличиха с по два гола за крайното 6:0

Барселона направи поредната си сериозна крачка към титлата в Примера дивисион. Отборът на старши треньорът Луис Енрике победи по категоричен начин Хетафе с 6:0 в двубой от 34-ия кръг на испанския шампионат.  Срещата се проведе на стадион „Камп Ноу” пред близо 66 000 зрители.

Футболистите на Барселона решиха всичко още през първото полувреме, когато отбелязаха 5 гола. За първи път в историята си отборът на Хетафе получава толкова попадения само в рамките на едно полувреме. Звездното трио на каталунците - Лионел Меси, Неймар и Лиус Суарес – показа мощта си и избухна с 5 гола: по два за Меси и Суарес. Другият гол за Барса бе дело на ветерана Шави Ернандес.

Интересен факт за триото е, че до момента има общо 102 гола във всички турнири - 49 за Меси, 32 за Неймар и 21 за Суарес.

Отборът на Енрике не остави никакви шансове на съперника си. „Блаугранас” владееха топката 80% от игровото време и бяха отправили общо 20 удара към вратата срещу 7 на съперника.

С този успех каталунците са на върха в класирането с актив от 84 точки. Хетафе е на 13-ото място с 36 точки.

Вихрушката от голове започна още в 8-ата минута, когато Меси бе точен от дузпа. Суарес бе спънат в наказателното поле и главният съдия без никакво колебание посочи бялата точка. Аржентинската звезда изпълни в стил „Паненка” за 1:0. Суарес бе точен за 2:0 в 25-ата минута, след като получи добър пас от Меси в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на вратаря Висенте Гуайта.

Преднината за Барса стана класическа три минути по-късно. Този път Суарес намери добре Неймар, той елиминира защитник и със силен удар по земя се разписа.

Головете не спряха да валят, а вечерта стана още по-кошмарна за гостите от Хетафе. След още две минути след третия гол падна и четвъртия. Капитанът Шави получи от Неймар на границата на наказателното поле и с техничен удар прати топката в горния десен ъгъл.

Интригата окончателно бе убита в 40-ата минута. Тогава Меси и Неймар разиграва много добре помежду си, аржентинецът пусна към Шави, който изведе типично в свой стил Суарес и уругваецът със силен удар вкара за 5:0.

Крайното 6:0 бе оформено от Лео Меси две минути след подновяването на играта след почивката.  Аржентинецът получи пас от Шави, размина двама защитници и с техничен удар отбеляза.

Барселона продължи да доминира до края на двубоя и можеше да се поздрави с още по-изразителна победа.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)