3. Барселона победи Манчестър Юнайтед с дузпи /видео/

Барселона победи Манчестър Юнайтед с дузпи /видео/

Уейн Рууни изпусна дузпа в края на първата част, Бербатов игра 25 минути, Видич се завърна

Барселона и Манчестър Юнайтед направиха 0:0 в редовното време, а каталунците спечелиха с 2:0 след дузпи в контрола, играна в шведския град Гьотеборг. Уейн Рууни изпусна дузпа в редовното време, а проверката бе повторение на финалите в Шампионската лига през 2011 и 2009 година.

Димитър Бербатов бе на пейката на Юнайтед. Той замени Дани Уелбек в 66-ата минута и изигра 25 минути в срещата. Своето голямо завръщане за Юнайтед обаче направи сръбската скала в защита Неманя Видич, който започна като титуляр. За Барселона дебют направи Жорди Алба.

Мачът бе много отворен и зрителите станаха свидетели на зрелище. За жалост и за двата отбора липсваше завършващият удар.

Меси не можа да нанесе удар в началото, Тейо после не бе точен, а Ашли Йънг провали две бързи контри на Юнайтед.

Меси премина през трима в средата на полувремето и стреля, но Де Хеа успя да избие в корнер.

Нани на свой ред показа техника и завъртя главата на Масчерано, ала Адриано се притече на помощ. По традиция Пол Скоулс показа, че е терена и получи жълт картон за грубо влизане срещу Бускетс.

Меси продължи да тормози англичаните, но големият пропуск дойде пред испанската врата.

Минута преди почивката Валенсия намери Нани в наказателното поле, а Тейо връхлетя португалеца и реферът посочи бялата точка на стадиона в Гьотеборг. Зад топката застана Уейн Рууни, който стреля много неубедително в долния десен ъгъл, Валдес спаси, а при добавката пак Рууни успя някак да не отбележи и стреля в аут.

Така на почивката – 0:0 и изпусната дузпа за Манчестър Юнайтед.

След почивката смените заваляха. Кагава и Карик влязоха за Юнайтед, а Педро, Пинто, Шави и Пике заиграха в тима на каталунците.

Втората част започна с чудесна атака на „червените дяволи”, но Пинто изби удара на Кагава.

Последва натиск на Барселона, а безкрайните пасове в стил „тики-така” заградиха английския тим около собственото му наказателно поле.

Давид Де Хеа се изяви отлично в 63-ата минута, когато Дани Алвеш намери Алексис Санчес в коридор, ала испанският страж спаси.

В 66-ата минута Димитър Бербатов замени Дани Уелбек и зае място в атаката на Юнайтед.

В 67-ата минута Пинто изчисти ужасно, Кагава изведе Нани и поиска дузпа след съприкосновение с Бартра, ала реферът остана бемъзлвен.
В последната четвърт на мача двата отбора разиграваха спокойно, но не стигаха до голови ситуации.

След 0:0 за 90 минути Барселона и Манчестър Юнайтед пристъпиха към изпълнение на дузпи.

Нани разтресе напречната греда, но не можа да вкара. Де Хеа бе близо да спаси удара на Шави, но не можа – 1:0.

Ашли Йънг стреля в долния десен ъгъл, Пинто разгада всичко и спаси. Жерар Пике не сбърка срещу бившия си отбор и донесе победата на Барселона с 2:0 след дузпи.

Барселона – Манчестър Юнайтед 0:0 (2:0 след дузпи)