3. Барселона подчини Атлетико (Мадрид) в мач с два червени картона (ВИДЕО)

Барселона подчини Атлетико (Мадрид) в мач с два червени картона (ВИДЕО)

Меси и Суарес осигуриха успеха с 2:1, „дюшекчиите” завършиха двубоя с 9 души

Барселона победи Атлетико (Мадрид) в дербито на върха в Примера дивисион. Двубоят от 22-ия кръг на първенството се проведе пред 94 990 зрители на стадион „Камп Ноу” и завърши при резултат 2:1.

С този успех каталунците дръпнаха на върха с 3 точки и вече имат 51. Атлетико има 48, а третият Реал (Мадрид) – 44. „Белият балет” ще играе с Еспаньол в този кръг.

Голмайстори за Барса станаха Лионел Меси и Луис Суарес. Точен за състава на треньора Диего Симеоне бе Коке, който откри резултата в двубоя. Крахът за гостите бе пълен, защото те завършиха двубоя с 9 души. Филипе Луис и Диего Годин получиха червени картони през второто полувреме.

Този успех на Барселона бе 12-и пореден над Атлетико. До този момент „блаугранас” имат 10 победи и 2 равенства.

Резултатът на „Камп Ноу” бе открит от Коке, който бе точен в 10-ата минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле, получи топката от Саул Нигуес и не сгреши.

Домакините обаче успяха да осъществят пълен обрат в рамките на първото полувреме. В 30-ата минута Алба получи в наказателното поле, след което веднага намери Меси и той с удар от движение по земя не остави шансове на Облак. Това бе гол номер 482 за Лео Меси. Любопитен факт е, че заедно с тези на Кристиано Роналдо, стават общо 1000. Португалецът има 518.

След 8 минути Луис Суарес оформи крайния резултат. Той получи пас през половината терен от Даниел Алвеш, навлезе в наказателното поле и преодоля вратаря със силен удар.

В края на частта Филипе Луис получи директен червен картон заради много грубо нарушение срещу Меси. Това бе четвърти червен картон за играч на „дюшекчиите” срещу Лео Меси.  През второто полувреме Годин получи втори жълт след нарушение срещу Суарес. След почимката и двата отбора създадоха няколко много опасни положения и имаха възможности да отбележат.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)