3. Барселона прегази Елче и се откъсна на 15 точки от Реал (ВИДЕО)

Барселона прегази Елче и се откъсна на 15 точки от Реал (ВИДЕО)

Каталунците с нова важна крачка към титлата в Испания

Барселона взе очаквана победа над Елче, като спечели с 4:0 като гост. Роберт Левандовски отбеляза два гола, а по един допълниха Феран Торес и Ансу Фати. За него това бе първи гол за Барселона от 19 януари, когато вкара в мач от турнира за Купата на краля.

Гостите поведоха в резултата в 20-ата минута. Тогава Роналд Араухо стигна до топката и я насочи към Роберт Левандовски, който засече подаването и вкара в мрежата на Елчe.

Роберт Левандовски можеше да вкара втори гол в 43-ата минута, но стреля над вратата. Малко преди края на първото полувреме Жул Кунде пое подаване в наказателното поле и намери пространство за удар, но защитник на домакините го блокира.

Малко след почивката резултатът стана 2:0. Ансу Фати отправи удар от границата на наказателното поле и топката влезе в долния ляв ъгъл на вратата.

Този гол прекърши Елче, а след това последваха още две попадения. В 66-ата минута Левандовски получи подаване в наказателното поле и шутира с едно докосване, което се оказа достатъчно за втори негов гол в мача, а резултатът стана 0:3.

След още 4 минути игра падна и четвърти гол. Левандовски проби и подаде към Феран Торес, който стреля в долния ляв ъгъл – 0:4.