3. Барселона превзе върха с „отличен”, Меси с рекорден хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона превзе върха с „отличен”, Меси с рекорден хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците разбиха Райо с 6:1, Лео вкара три, а Суарес – два

Барселона вече е лидер в класирането на испанската Примера дивисион.

Това стана факт, след като момчетата на Луис Енрике разбиха с 6:1 гостуващия Райо Валекано в среща от XXVI кръг на „Ла Лига”.

Рекордната за сезона публика от 87 151 зрители видя седем попадения, два червени картона и множество магически отигравания, макар че бразилската звезда Неймар бе аут заради наказание.

Тон за головото шоу даде Луис Суарес, който откри резултата още в петата минута, когато бе изведен от отлично от Шави Ернандес.

Гостите отговориха малко по-късно, когато Роберто Трашорас накара Клаудио Браво да демонстрира класа.

В ответената атака каталунците поискаха дузпа, след като Суарес падна в пеналта, но такава не последва. В 29-ата минута отново Трашорас стреля опасно и гредата срещна външната част на гредата. После Суарес изведе красиво Меси и последният опита още по-атрактивно да прехвърли вратаря, ала топката падна върху мрежата.

Така почивката дойде при минимален резултат в полза на домакините, ала след нея те се развихриха и още в 49-ата минута увеличиха аванса си. Тогава Даниел Алвеш изпълни един корнер и Жерар Пике се оказа на точното място, за да вкара отблизо – 2:0.

Последва хубав изстрел на Иниеста, спасен с вещина от Кристиан Алварес. Секунди по-късно всичко свърши за гостите, защото те останаха с човек по-малко, а Барселона получи правото да изпълни дузпа.

В 54-ата минута Тито фаулира грубо Суарес в наказателното поле и напусна терена заради втори жълт картон, а после Лео Меси пропусна от бялата точка.

Реферът обаче нареди дузпата да бъде изпълнена отново и този път аржентинецът не сбърка – 3:0.

Това окончателно пречупи гостите и в 63-ата минута каталунците вкараха четвърти гол, дело отново на Меси. Той се разписа от добавка след красив удар на Луис Суарес, който бе спасен, а така достигна кота от 40 попадения в шести пореден сезон.

После пак Меси стреля опасно от свободен удар, но вратарят спаси. Все пак Лео оформи хеттрика си в 67-ата минута, след индивидуален пробив и така счупи поредния рекорд.

Той вече има 35 хеттрика във всички турнири в своята кариера, като по този показател е лидер, а Кристиано Роналдо е на четвърта позиция с 27.

Гостите все пак успяха да отбележат почетен гол, който бе дело на Алберто Морено от дузпа, заради която Даниел Алвеш получи директен червен картон.

Така двата тима останаха с по 10 души на терена, но последната дума отново имаше дуета Меси – Суарес. Аржентинецът изведе уругвайския нападател в 90-ата минута, а той оформи крайното 6:1.

Благодарение на трите точки Барса превзе върха с 62 в своя актив, като остава с една пред Реал Мадрид преди „Ел Класико” на 22 март.

След трите си попадения пък Лео Меси се изравни с лидера в голмайсторската ранглиста Кристиано Роналдо, като двамата вече имат по 30 точни удара. Райо Валекано остана на 11-а позиция с 29 точки от 26 мача.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане