3. Барселона продължи възхода си след инфарктна победа над Виляреал (ВИДЕО)

Барселона продължи възхода си след инфарктна победа над Виляреал (ВИДЕО)

Мемфис Депай беше големият герой срещу "жълтата подводница"

Барселона успя да измъкне победата при гостуването на Виляреал в среща от 15-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“ и победи с 3:1 "жълтата подводница".

Домакините бяха изравнили след почивката, но Мемфис Депай спаси "каталунците" две минути преди последния съдийски сигнал, а Коутиньо оформи крайния резултат от дузпа.

Гостите започнаха доста по-активно и стигна до голям шанс след само 4 минути игра. Мемфис Депай центрира от ъглов удар, а Жерар Пике се извиси и видя как мощния му удар беше спасен със сетни сили от Херонимо Рули.

Отговорът на "жълтата подводница" не закъсня. Две минути по-късно Арно Данжума се възползва от грешка на домакините в защита и излезе на стрелкова позиция, но Пике плонжира геройски, за да избие. В 8-та минута Депай видя как него удар минава съвсем малко встрани от целта, а секунди по-късно Гави нацели страничния стълб.

Вихреното начало продължи и в 19-та минута Барса се отчете с нов сериозен пропуск. Френки Де Йонг изведе колегата си в националния отбор Депай, който сам срещу Рули дори не уцели вратата. В 27-та минута Йереми Пино отправи удар с глава, но над вратата на Тер Стеген.

В 33-та минута Пау Торес скочи най-високо от статично положение за домакините, но ударът му с глава прехвърли вратата на неубедителния Стеген. В 39-та минута Данжума се оказа сам срещу Стеген, но ударът му попадна право в тялото на германския страж.

Само три минути след старта на втората част обаче играчите на Шави Ернандес стигнаха до попадение. След продължителна атака Жорди Алба центрира от левия фланг, а след неубедителна намеса на Херонимо Рули Френки Де Йонг се оказа пред опразнената врата, за да вкара. След проверка на ВАР попадениете беше потвърдено.

В 56-та минута превъзходството на Барса продължи и Мемфис Депай имаше шанс да стреля от границата на наказателното поле, но шутът му се оказа слаб и не затрудни Рули. Четири минути по-късно Данжума стреля доста неточно на свой ред.

След този момент обаче "блаугранас" се отпусна жестоко и това се оказа скъпоструващо в 77-та минута. След загубена топка в средата на терана и нестандартен извеждащ пас на Мани Тригерос, Самюел Чукуезе успя да чукне топката току преди бранител на Барса и преодоля Стеген за 1:1.

Две минути преди края на редовното време обаче каталунците нанесоха своя решителен удар.

След наглед безнадеждно изритване напред бранител на Виляреал сбърка, а Депай показа брилянтно хладнокръвие, за да преодолее вратаря и друг защитник и да вкара за 2:1.

В продължението Фелипе Коутиньо реализира от дузпа за крайното 3:1.

Така момчетата на Шави се доближиха на 7 точки от водача Реал Мадрид, макар че имат и мач повече.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВИЛЯРЕАЛ: Рули, Фойт, Албиол, Пау Торес, Педраса, Тригерос, Капуе, Парехо, Мой Гомес, Йереми Пино, Данжума;

Треньор: Унай Емери;