3. Барселона разгроми Валенсия, Меси с гол №500 (ВИДЕО)

Барселона разгроми Валенсия, Меси с гол №500 (ВИДЕО)

Меси, Суарес и Неймар са отбелязали общо над 75% от головете на Барса

Барселона отнесе Валенсия със 7:0 в първия полуфинал за Купата на краля. Двубоят ще се запомни и с факта, че Лионел Меси отбеляза своя гол №500 за клуба.

Освен това Барселона продължи серията си и няма загуба в 27 поредни мача.

Само за 12 минути каталунците взеха комфортен аванс с два гола на Луис Суарес. Първо Неймар го изведе на чудесна позиция и той откри за 1:0. При второто попадение асистент бе Видал.

Малко след това Меси удари греда, а не след дълго се стигна и до дузпа за домакините. Неймар обаче уцели греда и пропусна да се разпише.

Оттук до края на мача се развихри аржентинецът, който записа хеттрик. Само през 2016-а той вече има два на сметката си.

В 29-ата минута той отбеляза юбилейния си гол №500 за клуба.

В края на полувремето Мустафи бе изгонен и за Барса стана още по-лесно.

След почивката момчетата на Луис Енрике продължиха да доминират и не свалиха темпото. Меси отбеляза втория си гол след пас на Суарес за 4:0.

Своя хеттрик Меси оформи в 74-ата минута. Този хеттрик е 34-и за него във всички състезания, 23-и на Ноу Камп и трети за Купата на Краля.

До края на мача и Луис Суарес имаше време да оформи хеттрика си. Той стори това с глава в 82-ата минута.

35-ия си гол в 33 мача Суарес реализира малко по-късно, за да оформи крайното 7:0.

Любопитното е, че Меси, Суарес и Неймар са отбелязали общо над 75% от головете на Барса през сезона.

Реваншът на Местая е на 11-и февруари. В другия полуфинал утре излизат Севиля и Селта.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)