3. Барселона разпиля Хетафе, Меси постави антирекорд (ВИДЕО)

Барселона разпиля Хетафе, Меси постави антирекорд (ВИДЕО)

Каталунците крачат уверено към титлата след 6:0, Лео изпусна дузпа

Барселона постигна категорична победа над Хетафе в двубой от 29-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците се наложиха с 6:0 на своя стадион „Камп Ноу”  пред 87 533 зрители и вече имат 75 точки на върха в класирането.

Успехът на Барса бе белязан от антирекорд, до който се стигна благодарение на голямата звезда на тима Лионел Меси. Той изпусна дузпа през първото полувреме и стана футболистът с най-много пропуски от бялата точка в историята на клуба – 8.

Въпреки това, аржентинецът вкара гол и направи три асистенции. Това му се случва за втори път в двубой от Ла Лига.

Неймар също се разписа при разгромния успех. Бразилецът бе точен на два пъти. Така, атомното трио на Барса – Меси, Неймар, Суарес – вече има общо 103 гола във всички турнири. Интересното е, че само два отбора от топ 5 първенствата в Европа имат толкова или повече попадения колективно – Борусия (Дортмунд) е със 103, а Реал (Мадрид) – 105.

Това бе и четвъртият пореден мач, в който Хетафе не успя да се разпише срещу Барселона.

Резултатът в двубоя бе открит в 8-ата минута, след като Хуан Родригес си вкара автогол. Малко след това, Валаскес спъна в наказателното поле Неймар и съдията веднага посочи бялата точка. Меси се нагърби с изпълнението, но ударът бе слаб и вратарят отрази.

Мунир Ел-Хадади удвои преднината на домакините в 19-ата минута след пас на Лео Меси. Неймар вкара за 3:0 в 32-ата минута, като с асистенция отново се отличи аржентинецът с номер 10. Пет минути преди края на редовното време на първата част Меси вкара красив гол от дистанция, след като бе намерен от Арда Туран.

Неймар вкара втория си гол в 51-ата минута, а крайният резултат бе оформен след още шест минути игра от турския национал Туран.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига